Shqipëri-Izrael 0:3, shuhen shpresat për kualifikim

47
0

Perfundon ndeshja Shqiperi-Izrael me humbje te thelle 3:0 per ekipin izraelit. Izraelitët kaluan sërish në avantazh duke shënuar golin e tretë ne minuten e 83 ndërkohë duke i dhënë fund cdo shprese të kombëtares shqiptare. Gol tjetër shënuar nga Atar ka bërë tifozët të fillojnë të lënë stadiumin.

Edhe shqiptarët shënuan një gol në minutën e 88 por ishte jashtë loje.

Izraelitët shënuan golin e dytë në minutën e 67. Hoxha që zëvëndësoj Etrit Berishën në portë nuk ka mundur të mbajë topin dhe e ka grushtuar atë duke e hedhur në këmbët e një sulmuesi izraelit.

Në minutën e 54′ Shqipëria merr një tjetër goditje duke dalë me karton të kuq portieri i kombëtares shqiptare. Etrit Berisha është jashtë lojë pas një incidenti në fishë. Nuk e e mbajtën nervat dhe godet me kokë Zahavin.

Skuadra po luan me 9 lojtare.

Ndërkohë që izraelitët kanë marrë një tjetër 11-metërsh për izraelitët.

Por Alban Hoxha, ka pritur penalltinë.

Në minutën e 18 të pjesës së parë izraelitët kaluan në avantazh me penallti.

Gjimshiti ka marrë karton të kuq pas një ndërhyrjeje të rëndë. Ndërkohë izraelitët gjuajtën një penallti e cila konkludohet me gol.

Ka qenë gabim i Gjimshitit dhe Mavrajt që ka cuar në këtë moment të vështirë për Kombëtaren shqiptare atë minutë.

Tashmë kuqezinjtë do të luajnë me 10 lojtarë.