SHPËRTHEN STADIUMI “LORO BORIÇI”/ Shqipëria fiton ndaj Maqedonisë, Balaj “bekon” me një...

SHPËRTHEN STADIUMI “LORO BORIÇI”/ Shqipëria fiton ndaj Maqedonisë, Balaj “bekon” me një tjetër gol kombëtaren

49
0

Shqiperia e ka nisur me kemben e mbare eleminatoret e Rusi 2018. Kuqezinjve u kane mjaftuar 20 minuta per te shenuar edhe golin e dyte te ndeshjes me ane Bekim Balajt. Shqipëria mori keshtu tre pikë e para në ndeshjen e parë kualifikuese të Botërorit ‘Rusi 2018’, ku së bashku me Italinë dhe Spanjën udhëheqin me pikë të plota Grupin G.

Në orën 14:00 të pasdites në stadiumin “Loro Boriçi” nisi të luhen minutat e mbetura pas ndërprerjes së ndeshjes mbrëmjen e së hënës për shkak të stuhisë së shiut që përfshiu Shkodrën.

Vendimi u mor nga FIFA pas sugjerimit të dy skuadrave. Ndeshja u ndërpre në minutën e ’75 të pjesës së dytë dhe sot do të luhen minutat e mbetura. Rezultati u mbyll me barazim 1:1 dhe goli I Shqipërisë u shënua nga Sadiku.

epa05526261 Albania's head coach Gianni De Biasi reacts during the FIFA World Cup Qualifiers Europe Group G soccer match between Albania and FYR of Macedonia at the 'Loro Borici' Stadim in Shkoder, Albania, 05 September 2016. EPA/ARMANDO BABANI

epa05526062 Albania's fans cheer during the FIFA World Cup Qualifiers Europe Group G soccer match between Albania and FYR of Macedonia at the 'Loro Borici' Stadim in Shkoder, Albania, 05 September 2016. EPA/ARMANDO BABANI