Tag: sander lleshaj

Qeveria heq dore nga shtyrja e afateve te kartave te pasaportave...

Pas perfundimit te votimeve qeveria ka hequr dore nga shtyrja e afatit te lkartave te identitetit dhe pasaportave qe u perfundon afati ne 2019. Në...

Përgjimet nga “BILD”, Lleshaj na siguron: Nuk prishin imazhin e Shqipërisë

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka hedhur poshtë pretendimet se përgjimet e publikuara nga media gjermane do të rendojnë imazhin e Shqipërisë në botë. Ai...

VIDEO/ Debat i ashper mes Bardh Spahise dhe Sander Lleshajt, shtyhen...

Ish- deputeti Bardh Spahia replikon me ministrin e Brendshem Sander Lleshaj e rrethuar nga rojet ne Spital. Replikat kane qene te ashpra dhe eshte dashur...

Balliu: Sandër Lleshaj kërcënon qytetarët në krah të bashkëpunëtorit të sigurimit

Ish-deputeti demokrat për qarkun e Korçës, Klevis Balliu, ka akuzuar prefektin e qarkut të Korçës Dhori Spirollari si bashkëpunëtor të sigurimit. Në një postim në...

“Ka pamje filmike…”, PD: Të nisin hetimet për dhunën ndaj Dollapit

Partia Demokratike ka dënuar me ashpërsi dhunën kriminale të policisë kundër protestuesve të shtunën dhe kundër sekretarit organizativ Sahit Dollapi. Në një deklaratë për mediat,...

Protesta e opozitës, reagon Rama: Qeverisë s’ka ç’i bën, po Shqipërisë...

Protesta e opozitës vazhdon ende, ndërsa qytetarët janë duke qendruar për disa orë përballë Kryeministrisë. Nga ana tjetër, Kryeministri Edi Rama ka një reagim në...

“Një i vdekur dhe dy të plagosur në Lac, ministri Lleshaj...

Ish-deputetja e PD, Izmira Ulqinaku, ka reaguar pas ngjarjes së rëndë të ndodhur në Lac, ku gjatë një përleshje me arme ka humbur jeten...

Marku shpërthen ndaj Lleshajt: Po sillesh si Hekuran Isai, nuk njeh...

Pedagogu i njohur Mark Marku ka shpërthyer në akuza të forta ndaj ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj, duke theksuar se është i vetmi ministër...

Gjekmarkaj për Lleshin: Zelli për t’i shërbyer Ramës, e ka shndërruar...

Në një intervistë mbrëmjen e djeshme në emisionin “Provokacija” në Abc News, analisti dhe pedagogu Agron Gjekmarkaj ka folur për Gjuhën Shqipe, për kulturën...

Grabitja në Rinas, reagon Berisha: Janë gjetur paratë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar ditën e sotme duke sjellë në vëmendje deklaratën e ministrit të Brendshëm Sandër Lleshi për grabitjen në Rinas. Sandër Lleshi...