“Llesh kimiku, asnje lek per zjarrfikesit pasi i shpenzoi per gazin lotsjelles”

Ndaje

Ish deputetja, Lindita Metaliaj replikon me Mijistrin e Brendshem, Sander Lleshajn për repartin e zjarrfikëseve në Lezhë. “Asnjë investim prej 7 vitesh qeverisje se ishit të zënë duke blerë gaz për të helmuar shqiptarët“, deklaron Metaliaj.

“Sander kimiku vizitoi sherbimin e zjarrfikeses ne Lezhe dhe i sapo zbrituri nga hena konstatoi (fjalet e tij ):
-Skemi ndonje gje te bukur per te treguar sot!
-Sherbimi i zjarrfikeses eshte lene ne harrese per shume vite!
-Kujtohemi ne mengjes per kete sherbim!
-Une e kam vendosur ne top prioritet ne leter sherbimin zjarrfikes ,dhe duam te bejme nje stacion te ketij sherbimi me standarte Europiane

Ku ishe ti Sander nderkohe??
Nuk te vjen turp te tallesh dhe te mashtrosh lezhjanet??
Harruat qe po qeverisni prej 7 vitesh ,apo ishit te zene me blerjen e gazit per te helmuar protestuesit paqesore ne bulevard?.

Apo ishe i zene me prishjen banditeske te teatrit ne 4 te mengjesit,ku angazhove 1500 uniforma blu,forcat shqiponja,FNSh,Renean etj per te dhunuar artistet,intelektualet ,perfaqesuesit e opozites,gazetaret,qytetaret”, shkruan Metaliaj.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje