Tag: mesuesit

“Kush ua jep të drejtën t’i vonojnë?”, PD denoncon nga Shkodra:...

Partia Demokratike dega Shkodër ka akuzuar sot Zyrën Vendore Arsimore për vonesën e pagave të mësuesve të Shkodrës. Në një deklaratë për mediat, PD...

Denoncimi te Berisha: Mësuesve në Tiranë iu shtyhen pagat për në...

Edhe pse është raportuar më herët se qeveria shqiptare ka probleme tè theksuara me buxhetin e shtetit, sërish nuk ka reflektim dhe më pas...

7-Marsi, presidenti Meta uron mësuesit dhe pedagogët shqiptarë

Urimi i parë për 7-Marsin vjen nga presidenti Ilir Meta. Presidenti i Republikës ka uruar festën e 7 Marsit për mësuesit dhe pedagogët shqiptarë. Me një...

VIDEO/PD: Qeveria e koncesioneve, nuk jep asnjë qindarkë shpërblim për mësuesit

Partia Demokratike ka dënuar mosdhënien e shpërblimit të fundvitit për 34 mijë mësuesit në vendin tonë. Deputeti i PD, Luçiano Boçi, nga selia blu thotë...

Falsifikuan dokumentat, pezullohen nga puna 16 mësues në Lushnjë, reagon Ministria...

16 mësues të shkollës 9-vjeçare në Çerme e Siperme të Lushnjes u pezulluan nga puna në qytetin e Lushnjës. Kërkesa për pezullimin e tyre kishte...

ARTAN FUGA/ Politikanët të dëmtojnë edhe kur flenë

Kryeministri Edi Rama sot ka shumë, jashtëzakonisht shumë, të drejtë! Ai u deklaroi sinqerisht disa mësueseve në zyrat e veta se na kërkon falje...

Nisin grevat, mësuesit e Shkodrës të parët, paralajmërojnë Ramën e Nikollën

Kreu i sindikatës së arsimit Arian Peraj paralajmëron grevën njëorëshe që do të jetë të enjten në të gjitha shkollat e qytetit të Shkodrës....