Tag: klevis balliu

VIDEO/PD vijon betejën, padi në Prokurori për projektin e Unazës së...

Partia Demokratike ka depozituar sot një kallëzim penal pranë prokurorisë për projektin e Unazës së Re. Me një dosje plot me dokumente, ish-deputeti i PD-së...

“Projekti i Unazës pa lejë ndërtimore”, Balliu denoncon: Kompania nuk ka...

Klevis Balliu rikthen sërish në vemendjen çështjen e Astirit, ku ka vijuar te denoncojë nga selia blu. Sipas ish-deputetit,  Projekti korruptiv i "Unazës së Re"...

EMRAT/Dhunë ndaj banorëve të Unazës së Re, PD padit 6 zyrtarë...

Partia Demokratike e Shqipërisë ka paditur penalisht 6 funksionarë të lartë pas ngjarjeve të dhunshme në zonën e Astirit. Ka qene Klevis Balliu dhe Çlirim...

VIDEO/Klevis Balliu deklaratë të fortë: Në darkë do shihni me prova...

Klevis Balliu ka bërë deklaratën e fortë nga  Prokuroria e Tiranës. Ish-deputeti, i njohur si zë i fortë në mbrojtje të banorëve të Astirti,...

FOTO/Ish-deputeti nxjerr pamje të dhunës në ‘Astir’: Një banori i janë...

Disa persona vijojnë ende të jenë ende në spital, pas dhunes gjatë aksionit të djeshëm ne Astir. U raportua dhe me heret, se banoret...

VIDEO/Ish-deputeti citon ligjet ndërkombëtare, PD thirrje Ramës: Mos provoko dhunën, nis...

Ppas 1 viti e më shumë rezistencë nga banorët, qeveria vijon ende mos të hedhë hapa drejt neutralizimit të situatës me banorët e Astirit. Partia...

Banorët e “Astirit” nuk dorëzohen, Balliu: Rama nuk arreston askënd për...

Banorët e ‘Unazës së Re’ nuk e kanë ndaluar protestën e tyre edhe në mbrëmje, pavarësisht fitores së paradites përballë Gjykatës ku u arrit...

“Qindra banorë arrestohen, kurse Tahiri nuk bëri burg as 20 minuta”,...

Në mbështetje të banorëve të Unazës ka qënë dhe vazhdon të jetë dhe ish-deputeti Klevis Balliu, i cili dhe kete ditë ka pritur bashkë...

LAJM I FUNDIT/ “Unaza e Re”, lirohen protestuesit e arrestuar dhe...

Gjykata e Tiranës ka liruar 10 protestuesit e arrestuar në lidhje me protestën e Unazës së Re, mes tyre edhe ish-deputeti i PD-së Klevis...

VIDEO/ Publikohen pamjet, si u shoqërua ish-deputeti Klevis Balliu

Pas përfundimit të protestës në zonën e “Unazës së Re” në kryeqytet, policia ka nisur reprezaljen. Efektivët kanë shoqëruar disa banorë si dhe ish-deputetin...