Tag: klevis balliu

“Nuk e verifikonim dot”, Ish-deputeti i kthehet Ramës për Valdinin: Po...

Ish-deputeti i PD-së, Klevis Balliu i ka kthyer pergjigje Kryeministrit Edi Rama, i cili per t'u shfajësuar nga rasti i Valdin Pjetrit, deklaroi se...

Rama pritet sërish me protesta në aksin Korçë-Pogradec, përplasje mes Balliut...

Kryeministri Edi Rama prej dy ditësh ndodhet në juglindje të vendit për takimet elektorale, ndërsa është pritur me protesta. Aktualisht dhjetra qytetarë mbështetës të opozitës...

Ish-deputeti nxjerr videon e Ramës: Skandale, përgjime dhe premtime të pambajtura

“Shqipëria dialog me Ramën, kompozuar nga qytetarët shqiptarë” titullohet videoja e fundit e publikuar nga ish-deputeti i PD-së, Klevis Balliu. Në këtë video janë përmbledhur...

“Rama ka kapur Prokurorinë”, Balliu: Kërkohet arrest shtëpie për Avdylajt dhe...

Ish-deputeti Klevis Balliu është paraqitur sërish ditën e sotme në Gjykatë, për të marrë vendimin lidhur me arrestimin që iu bë disa ditë më...

Mbrojti banorët e Unazës, Balliu shkon në Gjykatë për vendimin: Ja...

Ish-deputeti Klevis Balliu kë dhënë një deklaratë për mediat, pas daljes nga Gjykata e Apelit. Prokuroria ka kërkuar burg për ish-deputetin, i cili u arrestua...

VIDEO/”Dhuna e policisë së shtetit”, ja çfarë provash dorëzoi në Prokurori...

Klevis Balliu në emër të Partisë Demokratike dorëzoi në Prokurorinë e Tiranës provat filmike dhe foto të cilat dëshmojnë se Policia e Shtetit me...

VIDEO/Balliu në Prokurori, ish-deputeti depoziton prova kundër policisë

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Klevis  Balliu dorëzoi disa prova në Prokurori për dhunën e policisë ndaj banorëve të Bregut të Lumit. Në një prononcim...

Balliu: Sandër Lleshaj kërcënon qytetarët në krah të bashkëpunëtorit të sigurimit

Ish-deputeti demokrat për qarkun e Korçës, Klevis Balliu, ka akuzuar prefektin e qarkut të Korçës Dhori Spirollari si bashkëpunëtor të sigurimit. Në një postim në...

Klevis Balliu rikthehet në protestën e Unazës: Rama nuk ka ndal...

Ish-deputeti demokrat Klevis Balliu i është bashkuar sërish sonte protestës së Unazës së Re, vetëm pak orë pasi fitoi sërish lirinë pas ndalimit që...

Arrestimi i të birit, reagon Fahri Balliu: E trishtueshme, çojnë pas...

Botuesi i “55” Fahri Balliu ka reaguar për arrestimin e të birit, Klevis Balliu. Klevis Balliu u arrestua dy ditë më parë, ndërsa sot...