Tag: Gjyqtar

EMRI/Po gjykonte bandën e Shullazit, shkarkohet nga KPK gjyqtari i njohur

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit vendosi të shkarkojë sot nga detyra gjyqtarin e Apelit të Durrësit, Arben Vrioni. Sipas informacioneve, mesohet se Vrioni u shkarkua...

Kalon Vetingun, konfirmohet në detyrë gjyqtari i Apelit të Krimeve të...

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit konfirmon në detyrë gjyqtarin Dhimitër Lara, gjyqtar pranë Gjykatës së Apelit të Krimeve të Rënda në Tiranë. Në seancën dëgjimore,...

Digjet makina e gruas së gjyqtarit të Apelit për Krime të...

Makina në pronësi të bashkëshortes së gjyqtarit Sokol Binaj, është përfshirë nga flakët gjatë orëve të natës, në Tiranë, në rrugën “Grigor Heba” në...

Shkarkohet përfundimisht gjyqtari i Kushtetueses, çfarë e penalizoi

Kolegji i Posaçëm i Apelimit lë në fuqi vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit për gjyqtarin Gani Dizdari. Ai u shkarkuar nga KPK në...

Tentohet të grabitet shtëpia e gjyqtarit të Apelit

Tre autorë të maskuar dhe me leva tentuan të grabisin shtëpinë e gjyqtarit të Gjykatës së Apelit në Gjirokastër Tomor Skreli. Ngarja ka ndodhur gjatë...

LAJMI I FUNDIT/ Favore seksuale dhe 500 euro ryshfet, arrestohet gjyqtari...

Policia ka arrestuar gjyqtarin e Shkallës së Parë në Fieri Roland Hysi, i cili u denoncua pasi kërkonte favore seksuale dhe ryshfete. Ai akuzohet për veprën penale...

Vettingun për 2019 e hap gjyqtari që gjashtëfishoi pasurinë brenda 14...

Kryetari i Gjykatës së Sarandës, Alltun Çela rihap procesin e vetingut për vitin 2019. Si ka ndryshuar pasuria e tij nga viti 2003 deri...

Gjyqtari i ri i Shqipërisë në Strasburg, ja kush do ta...

Komiteti për Zgjedhjen e Gjyqtarëve të Gjykatës Europiane të të Drejtave të Njeriut (GJEDNJ) i Këshillit të Europës i ka rekomanduar Asamblesë Parlamentare të...

E konfirmuan në detyrë një javë më parë, por ONM kërkon...

Gjyqtari Gentian Medja u konfirmua një javë më parë në detyrë. Por, një javë më pas, Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit u ka paraqitur Komisionerëve Publikë...

LAJM I FUNDIT/ Probleme me pasurinë, KPK jep vendimin për gjyqtarin...

Komisioni i pavarur i kualifikimit ka vendosur ta konfirmojë në detyrë gjyqtarin Artur Malaj, gjyqtar i Gjykatës Administrative të Apelit prej korrikut të vitit 2013. Në...