Tag: Fatmir Xhafaj

Cfare tha Xhafaj per dekretet e Kushtetueses, sulmon edhe Tushen

Vellai i Geron Xhafes, Kryetari i Komisionit të Posaçëm për Reformën në Sistemin e Drejtësisë, Fatmir Xhafaj sulmoi Gjykatën Kushtetuese pasi kjo e fundit...

Fatmir Xhafaj nuk ia “lë mangët” Saimir Tahirit

Ambasadori Britanik, Duncan Morgan, ka postuar një twitter lidhur mbi vendimin e djeshëm të dhënë nga Gjykata e Krimeve të Rënda që dënoi Saimir...

“Bomba” e Kryemadhit: Ju tregoj telefonatën kërcënuese ndaj Xhafajt

Kryetarja e LSI nxori detaje që sipas saj fshihen pas shkarkimit të ish-ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj. Kryemadhi tha se ka pasur një telefonatë...

Shkatërrohet çerdhja, ndërtohet super-pallati i Xhafës në Pogradec

Fatos Nano, dhe pse Fatmir Xhafaj e tradhëtoi, si një politikan tolerant e rikthen sërish Xhafaj në Partinë Socialiste, duke e vendosur si deputët...

Fatmir Xhafaj mbi supet e Enver Hoxhës, fotot e para si...

Top Story u fokusua kësaj here tek një profil i Fatmir Xhafajt, një nga politikanët më të spikatur të politikës shqiptare. Nëpërmjet pamjeve ekskluzive dhe...

“Xhafaj filloi të kafshojë, prandaj u largua” Berisha jep arsyet e...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar sot në emisionin ‘5 pyetje nga Babaramo’ largimin e ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj. Sipas tij ministri i Brendshëm...

FOTO/ Rama hyn me Lleshin e del me Xhafajn në Ministrinë...

Nuk ndodh shpesh që kryeministri Edi Rama të prezantojë zv/ministrat e kabinetit të tij, një post pa shumë kompetenca, por ndryshe ndodh me Sandër...

Basha flet për largimin e Xhafës: E shkarkoi Rama, nuk e...

Lideri i Partisë Demokratike ka folur për Sandër Lleshin, i cili është kandidati për të zenë postin e ministrit të Brendshëm, pas dorëheqjes së...

Dorëheqja e Xhafajt, Manjani: Qeveria do jetë e gjitha në shërbim...

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka komentuar dorëheqjen e Fatmir  Xhafajt nga posti i ministrit të Brendshëm. Manjani thekson se me largimin e Xhafajt,...

FOTO/ Pas 10 orësh “ngujim” Xhafa braktis Ministrinë e Brendshme

Fatmir Xhafaj, ka vendosur që të dalë nga Ministria e Brendshme, pas 10 orësh ngujim. Pavarësisht se ish-ministri Xhafaj e dha para 10 orësh...