Tag: bizneset

“Kryebashkiakja heq tavolinat nga pedonalja në ditë feste”, Ish-deputeti ngre dyshime:...

Një denoncim vjen nga ish-deputeti Tritan Shehu, i cili ka sjelle nje rast ku në qender te saj qëndron kryebashkiakja e dale nga votimet...

FOTO/Tabaku me bizneset në qendër të Tiranës: Zona e Pazarit të...

Ish-deputetja Jorida Tabaku prej disa ditesh eshte ne terren, duke inspektuar nga afër bizneset, per te pare sesi ia dalin dhe si ishin të...

FOTO/PD takon bizneset: Buxheti 2020 nuk përmbush kërkesat e tyre dhe...

Partia Demokratike eshte e gjitha e angazhuar me perballimin e situates se krijuar nga termeti, duke qene afer banoreve dhe duke ofruar zgjidhje konkrete. Jorida...

FOTO/Panorama e bizneseve këtë fundvit, ish-deputetja: Vuajnë krizën, qeveria punon për...

Ish-deputetja Jorida Tabaku ka inspektuar nga afër bizneset ne kryeqytet, nga ku ka kuptuar vështirësitë e tyre per te mbyllur vitin apo dhe per...

SHOKUESE/ Bllokohen dy biznese të tregtimit të mishit

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka bllokuar 2 subjekte dhe me dhjetra kg mish i klasifikuar si “i pasigurt: janë bllokuar ditën e sotme në...

Të tjerë të pakënaqur nga qeveria do t’i bashkohen protestës, Berisha...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një mesazh të një qytetari biznesmen, i cili i thotë se edhe bizneset e përpunimit të qumështit do t'i...

VIDEO/Veliu letër bizneseve, ish-deputetja: Hipokrizi, do të mbajnë përgjegjësi për sjelljet...

Ish-deputetja e PD, Albana Vokshi ka reaguar në rrjetet sociale, pas letrës që drejtori i Policisë Ardi Veliu u dërgoi bizneseve pranë Parlamentit, duke...

Biznesi i vogël dhe i mesëm ulin qepenat, nesër në protestë

Ka disa ditë që kanë shpërthyer protestat në vend, ku ajo më masivja është e studentëve. Së fundmi, Shoqata e Biznesit të vogël ka njoftuar...

Basha nxjerr videon: Pse falimentojnë në të vërtetë bizneset në Shqipëri

Kryetari i Partisë Demokratike mëngjesin e kësaj të shtune, ka publikuar në rrjetin e tij social Facebook, një video e cila informon për situatën...

Rritet numri i bizneseve të mbyllura, shkaqet kryesore që sollën pezullimin...

Numri i bizneseve që kaluan në status pasiv, pra që kanë pezulluar aktivitetin e tyre, u rrit me 2.3 herë në krahasim me shtatorin...