Tag: bizneset

Të tjerë të pakënaqur nga qeveria do t’i bashkohen protestës, Berisha...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një mesazh të një qytetari biznesmen, i cili i thotë se edhe bizneset e përpunimit të qumështit do t'i...

VIDEO/Veliu letër bizneseve, ish-deputetja: Hipokrizi, do të mbajnë përgjegjësi për sjelljet...

Ish-deputetja e PD, Albana Vokshi ka reaguar në rrjetet sociale, pas letrës që drejtori i Policisë Ardi Veliu u dërgoi bizneseve pranë Parlamentit, duke...

Biznesi i vogël dhe i mesëm ulin qepenat, nesër në protestë

Ka disa ditë që kanë shpërthyer protestat në vend, ku ajo më masivja është e studentëve. Së fundmi, Shoqata e Biznesit të vogël ka njoftuar...

Basha nxjerr videon: Pse falimentojnë në të vërtetë bizneset në Shqipëri

Kryetari i Partisë Demokratike mëngjesin e kësaj të shtune, ka publikuar në rrjetin e tij social Facebook, një video e cila informon për situatën...

Rritet numri i bizneseve të mbyllura, shkaqet kryesore që sollën pezullimin...

Numri i bizneseve që kaluan në status pasiv, pra që kanë pezulluar aktivitetin e tyre, u rrit me 2.3 herë në krahasim me shtatorin...

Basha publikon shifrat shqetësuese: Biznesi i zakonshëm dhe i ndershëm po...

Lulzim Basha ka publikuar një video në rrjetin e tij social facebook e cila pasqyron qartë gjendjen e bizneseve në Shqipëri. Krahasuar me gushtin e...

Aksion i madh i tatimeve, bllokojnë dhe biznesin tek ”Pazari i...

Drejtoria e Hetimit Tatimor Rajoni Qendror, ka vijuar me kontrollet ndaj subjekteve, që kanë veprimtari ekonomike në zonat turistike të qarkut Durrës dhe Korçë,...

Tatimet/Bizneset që futen në tvsh, ja afati i fundit

Data 16 Korrik është afati i fundit për plotësimin dhe dorëzimin e deklaratës për Tatimin mbi Vlerën e Shtuar. Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve, sjell...

Turizmi, 30.4 milionë lekë gjoba për subjektet që bënë shkelje

Drejtoria e Hetimit Tatimor njofton se po ushtron kontrolle të vazhdueshme në sektorin e turizmit, me fokus të veçantë zonat bregdetare. Për periudhën 22 qershor...

VIDEO & IRONIA/ Tregtarët e Medresesë: Për të dalë me fitim,...

Nga 1 prilli, bizneset që kanë qarkulluar mbi 20 milionë lekë të vjetra janë automatikisht pjesë e skemës së TVSH-së. Tregtarët e vegjël te...