Tag: Automjete

Pushime jashtë vendit me makinë? Mësoni se në cilat shtete patenta...

Shpesh herë shqiptarët janë të privuar për të udhëtuar jashtë vendit me makinë private, pasi patentat nuk ju njihen. Për  të sqaruar paqartësitë Ministria e...

VIDEO/Vidhte makina të markës ‘Mercedes Benz’, kapet vlonjati hajdut, ja çfarë...

Policia e Vlorës ka ndaluar sot një 33 vjeçar të dyshuar si hajduti i 4 automjeteve në qytet. Mësohet se ai ka qënë i dënuar...

FOTO/Shpërthejnë në flakë automjetet, një në Qafë-Thanë dhe tjetri tek kryqëzimi...

Një automjet është përfshirë nga flakët në aksin rrugor Qafë-Thanë. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 14:20 minuta gjatë ditës së sotme. Fatmirësisht nuk ka të...

Kush janë automjetet që nuk do të lejohen të qarkullojnë në...

Qarkullimi i kamionëve dhe mjeteve të tjera të rënda nuk lejohen më të qarkullojnë në fundjavë, duke përfshirë edhe të premten. Ministria e Infrastrukturës dhe...

Kakavijë, bllokohet qarkullimi në kufi, 3 km radha e automjeteve në...

Në pikën e kalimit kufitar të Kakavijës është bllokuar puna prej më shumë se 4 orësh. Pala greke në kufi nuk kryen procedurat e kalimit...

FOTO LAJM/ Tiranë, shkulet pema, dëmtohen disa automjete

Shirat e orëve të fundit, kanë shkaktuar dëme të konsiderueshme materiale. Nga këto dëme nuk kanë shpëtuar edhe disa automjete në Tiranë, pranë rrugës “Perlat...

Tiranë, sekuestrohen katër automjete luksoze kontrabandë

Katër automjet luksoze kontrabandë janë bllokuar ditën e sotme. Detyrimi doganor i shmangur për këto automjete arrin në vlerën 5.2 milionë lekë kurse vlera...