“Do e lani nuk diskutohet”, ish-deputeti për Lleshajn: Me rastin e Dollapit ke kryer 4 vepra penale

Ndaje

Ish-deputeti Gent Strazimiri në një reagim në rrjetet sociale, i kujton ministrit Lleshaj se vetëm për rastin e Sait Dollapit ka kryer 4 vepra penale.

Duke i shkruar nenet përkatëse, Strazimiri i rekomandon të bashkëpunojë në mënyrë që ta ketë më të lehtë.

“Llogaritjen se sa vite burg ju bie te lani, bejeni vete, por qe do e lani ajo s’diskutohet, dhe shume shpejt”,-shkruan ai.

REAGIMI I PLOTE

“Llesh!

Ti, Ai, dhe tallagjaret e tallagjarët ruralë që i paguani të lëshojnë jargë publikisht, duhet të dini se “në ato pak sekonda që nuk u menaxhuan siç duhet”, vetëm ndaj Sahit Dollapit keni konsumuar këto vepra penale “LIVE” (pa llogaritur qytetaret ne rruge a ne shtepira):

Neni 88

Plagosje e rende me dashje

Denohet deri ne 15 vjet burg. 

Neni 86

Tortura germa b,c,ç,

Denohet deri 10 vjet burg, 

Neni 237

Goditje per shkak te detyres

Denohet me burg deri ne 3 vjet,

 

Neni 248

Shperdorimi detyres

Denohet me burg deri 7 vjet.

Llogaritjen se sa vite burg ju bie te lani, bejeni vete, por qe do e lani ajo s’diskutohet, dhe shume shpejt!

Ti dhe Ai, ketu keni dhe “Perkrahje pas krimit”, publikisht, dhe ne bashkepunim, çka ju ben edhe ” Organizate e Strukturuar Kriminale, e armatosur dhe pergatitur, me nje plan te paramenduar”, dhe duke qene se jeni betuar mbi Kushtetute, do pergjigjeni edhe per “Konspiracion kunder Rendit Kushtetues”!

Llesh,

po te jap edhe keshillen qe i dhashe Saje Qorrit qe ne 3 muajt e pare kur be “Feçor” ne Ministri te Brendshme:

Bashkepuno se do kesh lehtesira!!!!!!!

(Saje Qorri nuk me degjoi… se si i vajti historia ti e di vete…)”

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Loading...

Leni një përgjigje