Tag: xhenova

Xhenova/ ‘Banda e shqiptarëve’ vjedh 2 shkolla, 7 të arrestuar

Mediat italiane shkruajnë për një ngjarje të pazakontë të ndodhur në Xhenova, ku një grup “kriminal adoleshentësh shqiptarë” kanë vjedhur në 2 shkolla kompjutera...

VIDEO/Dalin pamje të reja, momenti dramatik kur u shemb ura në...

Policia italiane ka publikuar pamjet e momentit të shembjes dramatike të urës Morandi në Xhenova, që la pas 43 persona të vdekur. Momenti i shembjes...

Shembja në Gjenova, 1 shqiptar në spital, për tjetrin asnjë informacion

Shqiptarë që jetojnë në Xhenova i thanë Ora News se një shqiptar është në spital ndërsa një tjetër po kërkohet. Sipas dëshmitarit, njëri nga shqiptarët...

Kompania e urës në Xhenova, tendera të mëdhenj në Shqipëri dhe...

‘Condotte SPA’, kompania që ndërtoi urën që u shemb sot në Xhenova e ka shtrirë aktivitetin e saj edhe në Shqipëri përmes një nënkompanie...

Dy shqiptarë humbin kontaktet pas tragjedisë në Xhenova

Të paktën dy shqiptarë besohte se kanë humbur kontaktet me njerëzit e tyre fill pas shembjes së urës në Xhenova, ndërkohë që deri në...