Tag: XHAKA

FOTO/Një partner si Taulant Xhaka, të shprehësh dashurinë mes gjesteve të...

Gjithmonë është thënë se nuk mund të presësh raste të veçanta për të shprehur dashurinë ndaj personit të zemrës. Ka një shembull shumë perfekt për...

Foto/ Humbja e Zvicrës, Serbia ‘thumbon’ lojtarët shqiptarë

Kombëtarja e Zvicrës u mund sot në ndeshjen përballë Suedisë, duke sjellë kështu fundin e rrugëtimit të shqiptarëve që luajnë me këtë ekip. Por...

Paratë e mbledhura për ‘shqiponjën’/Babai i Xhakës:Do shkojnë për tre fëmijë...

Djali i tij gëzoi zemrat e të gjithëve shqiptarëve në ndeshjen Zvicër-Serbi, aty ku u dhuroi ekipit zvicerian një super gol dhe miliona shqiptarëve...

Vendimi i FIFA-s për Xhakën e Shaqirin, “tërbohet” Federata Serbe

Pas vendimit të qverisë së futbollit botërorë FIFA-s për të gjobitur federatën serbe dhe teknikun e Serbisë, Mlladen Krstajiç me 5.000 franga dhe i...

VIDEO/Shqiponja zbret në Rusi, barazon Xhaka dhe feston për të gjithë...

Granit Xhaka ka shënuar një super gol për Zvicrën Granit Xhaka ka barazuar rezultatin në 1-1 kundër Serbis me një gol. E normalisht Granit Xhaka ka...