Vendimi i FIFA-s për Xhakën e Shaqirin, “tërbohet” Federata Serbe

0Shares
0

Pas vendimit të qverisë së futbollit botërorë FIFA-s për të gjobitur federatën serbe dhe teknikun e Serbisë, Mlladen Krstajiç me 5.000 franga dhe i paralajmëroi ata se në rast të shkeljeve të ngjashme ata se do të kishin pasoja shumë më serioze, ka reaguar kreu i Federatës Serbe të Futbollit Slavisa Kokeza që ka theksuar se pavarësisht se u ndjenë të provokuar duhet të paguajnë gjoba të majme.

Federata e Futbollit të Serbisë u gjobit me 54.000 franga pas mesazheve diskriminuese të tifozëve dhe hedhjes së objekteve në fushë gjatë ndeshjes kundër Zvicrës, e cila u luajt të premten në Kaliningrad.

Dënimi ndaj dy zyrtarëve të sportit serb erdhi pasa ata publikisht komentuan gjykimet e gjyqtarit Felix Brych.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje