Tag: vrasje

34-vjeçari i pajetë në banesë/Policia jep detajet e reja: Iu gjet...

Kreshnik Dashaj, 34 vjeçari i cili u gjet i pajetë këtë të mërkurë në lagjen “Kushtrimi” të Vlorës, në afërsi të banesës së tij...

Studimi/ Vlora dhe Shkodra janë qarqet më të rrezikuara nga krimi...

Qarqet e Vlorës dhe Shkodrës edhe këtë vit perceptohen si qarqet më të rrezikuara nga kriminaliteti. Ky është përfundimi i një studimi të mbështetur...

Akuzohet se vrau mësuesen për 50 euro, zbulohet çfarë tha në...

Një i ri shqiptar është arrestuar për vrasjen e 91-vjeçares italiane Diva Compagnucci ish-mësuese në pension. Ndërkohë që në sallën e gjyqit, Sergio Malaj ka...

KSAMIL/ Gjendet i vdekur ne shtepi 30 vjecari

Një 30-vjeçar u gjet pa shenja jetë nga familjarët e tij në Ksamil të Sarandës. Personi i gjetur pa shenja jete është shtetasi Ervis Oruçi...

LAJM I FUNDIT/Vritet një person në Shkodër, detajet e para

Një person ka mbetur i vdekur. Nga informacionet paraprake, mësohet se ai është vrarë me armë zjarri në zonën e thellë të Shoshit në...

Pas krimit në pranga ra dhe vëllai i policit të plagosur,...

Ngjarja në Kavajë, përpos arrestimit të policit, i cili shtiu me armë për vetëmbrojtje, solli dhe arrestimin e vëllait të Bledar Tocit. 27-vjeçari  Bernard Toçi,...

Ndërhyri për të mbrojtur 31-vjeçaren, efektivi i policisë nipi i një...

Efektivi Bledar Toçi, është nipi i një ish deputeti të Partisë Socialiste. Polici u plagos në ngjarjen e rëndë që ndodhi në një banesë...

LAJM I FUNDIT/Sherr për një femër, vritet një person dhe plagoset...

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Kavajë. Një punonjës i policisë së burgjeve raportohet se ka vrarë me armë zjarri...

Sulm me armë në Gjermani, raportohet për të vdekur

Një sulm me armë zjarri është regjistruar në Gjermani, ku raportohet për dy persona të vdekur. Ngjarja ndodhi jashtë sinagogës në Halle, në pjesën...

DETAJE/Tjetër viktimë nga gjakmarrja, shqiptari vret bashkëkombasin e tij në Gjermani

Një 38 vjeçar nga Kosova u dënua nga gjykata gjermane me akuzën e vrasjes së bashkombasit të tij në 2017. Vrasja për të cilën akuzohet...