Tag: vdekjet

“Mësimet e Korrikut me 93 viktima”, flet eksperti i shëndetit publik:...

Eksperti i shëndetit publik, Erion Dasho bën një analizë të situatës së koronavirusit në vendin tonë, gjate muajit që sapo lamë pas, korrikut, që...

COVID/Britania e Madhe kalon Italinë për numrin e përgjithshëm të viktimave

Britania e Madhe ka numrin më të lartë zyrtar të vdekjes si rezultat i koronavirusit në Evropë, tregojnë shifrat e reja, me më shumë...

Kina raporton rreth 1300 viktima brenda 24 orëve, akuzat e shteteve...

Numri i vdekjeve në Kinë ishte i qëndrueshëm në rreth 3300 për javë me radhë – deri sot, kur u rrit në më shumë...

“Nëse do bëheshin testime masive, shifra totale e të infektuarve do...

Nga Kastriot Islami Nga një analizë e shifrave që raportohen te OBSH për rastin e Shqipërisë vihet re mungesë koherence. Duke pasur parasysh se shifrat...

FOTO/Sateliti tregon se çfarë bëjnë iranianët me viktimat e Koronavirusit, dyshime...

Imazhet satelitore të publikuara nga Maxar Technologies, tregon një rritje të masave në brendësi të varrezave Beheshet-E Masoumeh në qytetin e Qom-it, e cila...

Dy viktima në Tiranë, policia jep detajet: Njëri prej tyre u...

Dy ngjarje te renda raportohen se kane ndodhur ne kryeqytet diten e sotme, ky dy burra te moshave te thyera kane nderruar jete dhe...

Numri i vdekjeve në krahasim me popullsinë, ku renditet Shqipëria

Shqipëria renditet ndër vendet e Europës që kanë një nivel të ulët të vdekshmërisë për 1000 banorë, me 7.7 vdekje për 1000 banorë, për...

TABELAT/ INSTAT publikon të dhënat, ja sëmundjet që po i vdesin...

INSTAT ka publikuar të dhënat për numrin e vdekjeve në vitin 2017, ku rezulton se ato kanë qenë në rritje. Dy faktorët kryesorë që...

Në Shqipëri lindjet vijojnë të bien, ja qyteti “më kurnac”

Gjirokastritët janë treguar të kursyer me lindjet. Tremujorin e tretë të këtij viti numri i tyre ka rënë me 42.3% krahasuar me të njëjtën...

INSTAT publikon shifrat: Ja pse po vdesin shqiptarët

Instat publikoi shifrat e vdekshmërisë për vitin 2016 në Shqipëri dhe shkaqet kryesore të tyre. Vendin e parë e mbajnë vdekjet natyrale, por 15.8...