Tag: Turk

SKANDALI/Partneri i Air Albania mashtron biznesmenin turk, zhduken miliona dollarë

Biznesmeni i famshëm, Adnan Polat është mashtruar nga biznesmeni shqiptar, Sinan Idrizi, partner i Air Albania. Kështu shkruan gazeta turke Hurriyet. Sipas artikullit, thuhet se ...

Nuk u pagua për episodet e fundit, aktori i njohur hedh...

Aktori i njohur turk, Erkan Petekkaya, personazhi kryesor në serialin “Fate të kryqëzuara”, pak kohë më parë hodhi në gjyq kompaninë e serialit “Endemol...

VIDEO/Këngëtarja e njohur shqiptare bën daljen e parë publike me të...

Ka disa ditë që mediat rozë zbuluan lidhjen e fshehtë të kengetares së njohur Genta Ismajli, e cila po ben prej shumë kohësh që...

Tiranë/ Shkatërrimi i memorialit turk,policia e merr në mbrojtje

Memoriali turk është marrë nën ruajtje nga Policia e Shtetit,pasi persona të paidentifikuar e shkatërruan. Dy policë ruajnë memorialin e rrethuar dhe mbuluar me rrjet...

FOTO/Thyhet gjatë natës memoriali turk tek liqeni

Monumenti në Parkun e Liqenit për viktimat e grushtit të shtetit në Turqi është vandalizuar gjatë natës së shkuar. Sot në mëngjes, disa oficerë policie...

Presidenti turk planifikon të takojë Putinin në Moskë

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, planifikon të udhëtojë në Moskë më 27 gusht, për ta takuar presidentin rus, Vladimir Putin. Zyra e presidentit Erdogan...

Memoriali turk te Liqeni/ Reagon Velo: Vasalitet që na poshtëron si...

Për arkitektin dhe piktorin Maks Velo, vendosja e memorialit për të rënët e grushtit të shtetit në Turqi nuk është veçse një kujtesë për...

Çfarë i kërkoi Ministri turk Edi Ramës në takimin me dyer...

Takimi me dyer të mbyllura, ministri turk Ministri i Punëve të Brendshme i Turqisë, Süleyman Soylu ndodhet në një vizitë zyrtare në Tiranë. Siç...

FOTO/ Ky është çifti më i pëlqyer turk

Janë dashuruar në një serial për shkak të rolit, u martuan dhe prej vitesh vazhdojnë të jenë në krahët e njëri tjetrit.  Ata janë...