Tag: termeti

“Kredinë e paguaj me pensionin që më jep nëna”, Banori nga...

Si shumë shtëpi në Thumanë, edhe shtëpia e Arben Muçës pati dëmtime serioze nga tërmeti i 26 nëntorit 2019. Që atë ajo  ditë ai...

“Çadra na zë frymën”, qytetarja i lutet Zotit e shtetit: Kërkoj...

Tërmeti i 26 nëntorit dhe braktisja shtetërore vazhdojnë të prodhojnë pasiguri tek banorët që u prekën prej tij. Banorja e Lezhës Albina Vuka, së...

Denoncoi se u braktis nga shteti pas tërmetit, PD nxjerr dëshminë...

Ish-deputetja e PD, Grida Duma përmes një njoftimi për median ka publikuar videon e Manjola Cakonit e cila ka akuzuar se ka marrë një...

“Tërmeti vërtet ka rënë në shtëpitë, por na ka rënë dhe...

Banorët e Durrësit provuan një nga fatkeqësitë natyrore më të këqija, siç ishte tërmeti i 26 nëntorit 2019. 9 muaj nga ajo fatkeqësi, në...

Lëkundje tërmeti në Shqipëri, aparaturat regjistrojnë magnitudën

LIVE Toka nuk gjen qetësi, regjistrohen lëkundje tërmeti në Durrës schedule08:33 - 10 Shtator, 2020 Lëkundje tërmeti janë ndjerë përsëri në rajonin e qytetit të Durrësit. Sipas qendrës...

Tërmeti i nxori banesën jashtë përdorimit, denoncimi nga Shijaku: As njëqind...

Shefi i kabinetit të kryetarit të Partisë Demokratike, Dorjan Teliti ishte në Shijak ku u njoh me problemin e Shpëtim Dollakut, kryefamiljari i familjes...

Tërmeti u prishi banesën, familja në Kombinat prej 1 viti në...

Një qytetar në Kombinat të Tiranës prej 1 viti jeton në barrakë pasi banesa e tij u shemb prej tërmetit të 21 shtatorit të...

VIDEO/ “Kam gjithë familjen e sëmurë”, Banorja rrëfen dramën e 9...

Ish-nënkryetarja e bashkisë së Lezhës, Alfrida Marku, ishte në familjen Bregu në Lezhë, ku u njoh me historinë e dhimbshme të Angjelina Bregaj. Shtëpia e...

VIDEO/Qytetari i paralizuar 9 muaj pas tërmetit: Jam në borxhe deri...

Përfaqësuesi i Partisë Demokratike, Dorjan Teliti ishte në Shijak ku u ndal tek banesa e rrënuar nga tërmeti e shteasit Rasim Shahini, banor i...

“S’pyet njeri a jemi gjallë a jo”, qytetari nga Fushë Miloti:...

Teksa tërmeti ishte fatkeqësia e radhës për banorët në Fushë Milot, ata denoncojnë edhe braktisjen e shtetit sipas tyre. “Në çadër nuk rrihet sepse është...