Tag: termeti

Pas tërmetit në Greqi, dy lëkundje regjistrohen në Shqipëri

Tërmeti i djeshëm në Greqi duket se ka dhene ndikim dhe ne pjesen e jugut në Shqipëri. IGJEUM njofton se ka regjistruar dy lekundje termeti...

Faza e rimëkëmbjes pas tërmetit: Do të duhen gati 1 miliardë...

Diten e sotme, pas dy muajsh, qeveria ne bashkepunim dhe me instanca te larta te BE, arriti te publikonte shifren zyrtare te demeve qe...

Pas 2 muajsh del shifra zyrtare, ja sa shkon fatura e...

Dëmet nga tërmeti i 26 nëntorit kapin vlerën e rreth 958 mln euro. Shifra u prezantua nga ministri Bledi Çuçi në raportin përfundimtar të...

“Kjo është shkenca jote?”, Fuga nuk kursen ironinë pas tërmeteve: Më...

Akademiku Artan Fuga, serish komenton situaten qe krijohet me termetet, duke ngritur alarmin se ne na mungojne analizat, sqarimet. Fuga ka ironizuar ndjeshem çdo...

Termetet, sizmologët: Kemi hyrë në një periudhë me aktivitet sizmik të...

Tërmeti i datës 28 janar me një magnitude të lartë të shkalles 4.9 rihter, thellesi 7 km dhe epiqendër në fshatin Bubq, vetëm dy...

FOTO/Ndërtesa nga ku ra 62-vjeçari në Durrës, dyshohet se u frikësua...

Një 62-vjeçar humbi jeten mbremjen e djeshme, ne momentet kur tërmeti goditi sërish Durrësin dhe lekundjet u ndjenë deri në Tiranë. Sipas informacioneve zyrtare, personi...

DETAJE/Vdekja e rojes së pallatit në Durrës, policia arreston dy persona

Një ditë pas aksidentit tragjik, ku roja i një objekti gjeti vdekjen pasi ra aksidentalisht nga godina, policia e Durrësit ka vënë në pranga...

‘Me “ishallah” nuk garantohet dot siguria kombëtare’, Fuga propozon planin që...

Siguria kombëtare eshte e vetmja çështje e cila në Shqiperi vijon ende të diskutohet, dhe te mos jete gati. Pas alarmit të termeteve, ku...

Parashikimi i Këlliçit: Rama dhe mësuesi i anglishtes po planifikojnë vjedhje...

Kryetari i FRPD-së, Belind Këlliçi, i ftuar në RTV Ora akuzoi qeverinë Rama se po planifikon një vjedhje galopante me fondet për projektin e...

Rikthehen lëkundjet e forta? Sizmiologu flet për tërmetin e natës së...

Shqiperia, kryesisht zona e Durresit dhe Tiranës u godit nga një tërmet i cili kishte lekundje që eshte ndjerë dhe nga disa banorë. Sipas...