Tag: termeti

“Nuk ka teknologji dhe as specialist IT”,raporti i KLSH: IGJEUM regjistroi...

IGJEUM ka regjistruar vetëm 15 sekondat e para të tërmetit të 26 nëntorit, kjo për shkak të ndërprerjes së energjisë elektrike në stacionin e...

“Ne jemi pa shtëpi pas tërmetit, në ditë të sikletit”, dëshmia...

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Oriola Pampuri, ishte në banesën e shkatërruar nga tërmeti i 26 nëntorit të Lirie Xhixhas e cila thotë se shteti...

“Kryetarja e Bashkisë nuk di çfarë të bëjë”, 9 muaj pas...

Kryetari i degës së PD, Durrës, Ferdinand Xhaferraj, ishte në banesën e rrënuar të Vera Përgega e cilia thotë se askush nuk i ka...

Tërmeti/Pas nëntë muajsh në kërkim, arrestohet ish-punonjësi i ALUIZNI-t Durrës

Pas 9 muajsh në kërkim, ish-punonjësi i ALUIZNI-t Skerdilajd Bello u arrestua nga policia. Ai ishte shpallur në kërkim lidhur me pasojat e tërmetit shkatërrues...

Lëkundje tërmeti në Greqi, magnituda dhe ku ishte epiqendra

Një tërmet me magnitudë 4.2 të shkallës Rihter ka tronditur Greqinë mëngjesin e sotëm sipas Institutit të Gjeodinamikës. Tërmeti kishte epiqendër zonën e Kalavrytas dhe...

Vdekjet e banoreve nga tërmeti, lirohet biznesmeni i arrestuar 3 ditë...

Gjykata e Durrësit ka dhënë masën “detyrim paraqitje” për Artur Terziun, pronarin e lokalit “Barons” tek pallati në lagjen nr.6, ku vdiqën dy gra...

E FUNDIT/Lëkundje tërmeti në Tiranë

Lëkundje tërmeti në vend mëngjesin e kësaj të enjte. Faqja e regjistrimit të lëkundjeve, Earthquake raporton se në Shqipëri janë ndjerë lëkundje për të cilat...

Hidhet në erë me tritol një tjetër pallat në Durrës, detajet...

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit do të prishë sot me shpërthim të kontrolluar një tjetër pallat në Durrës. IKMT njofton se godina do të...

E “mbërthyer” nga koronavirusi, Italia goditet nga tërmet i fortë

Disa lëkundje tërmeti janë regjistruar në bregdetin perëndimor të Kalabrisë (Itali), pranë provincave të Cosenza dhe Catanzaro. Agjensia e lajmeve Ansa njofton se janë regjistruar...

E gjithë vëmendja tek koronavirusi, por Greqinë e godet një tërmet...

Një tërmet i fortë ka goditur Greqinë, në një moment kur e gjithë vëmendja është tek koronavirus. Tërmeti ishte me magnitudë 4.0 të shkallës...