Tag: te rinjte

Plagoset i riu pas sherrit në Tepelenë, policia në kërkim të...

Një 25-vjeçar është plagosur me thikë në fshatin Hormovë të Tepelenës. A.S është plagosur pas një sherri me një tjetër person. Ngjarja ka ndodhur para pak...

Qeveria e Maqedonisë së Veriut nuk e kufizon lëvizjen, por vendos...

Ndryshe i ka menduar qeveria e Maqedonisë së Veriut masat dhe kufizimet per qytetaret e saj. Ajo vendosi të kufizoj lëvizjen e të rinjve...

FOTO/Sherr mes të rinjve në rrugët e Tiranës, mbërrin policia

Një sherr mes disa të rinjve ka ndodhur në Tiranë, në zonën e njohur si “Statcioni i Trenit”, shkruan TCH. Ndërkohë menjëherë ka ndërhyrë policia...

VIDEO/Të rinjtë shndërrojnë “Banania” e Dashnor Dikos në versionin korona, duhet...

Qëndrimi në shtëpi këto kohë ka shtyrë njerëzit të shpikin gjëra nga më të ndryshmet. Kështu edhe dy të rinj të frymëzuar nga kënga Banania...

DETAJE/Basha e prezanton për herë të parë para studentëve, 3 hapat...

Lideri demokrat,  Lulzim Basha ka zhvilluar serish takime me te rinjt,e si e vetmja force dhe motiv qe Shqiperine duhet te mbushe me shprese. Basha...

“Po të dëgjoj”, Lulzim Basha nis komunikimin me të rinjtë në...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka gjetur një komunikim tjetër të drejtpërdrejtë me të rinjtë. Për të marrë sa më shumë opinionin e tyre...

“Komunisti Arlind Qorri që shkatërroi protestën”, Rezistenca Rinore denoncon: Proteston kur...

Ka patur herë pas here akuza lidhur me revoltat studentore, sa i perket financimit te tyre nga parti politike, dhe jo vetëm kaq por...

Sherr në Gjirokastër, dy vëllezër plagosin me thikë gjoks të riun

Një ngjarje tjeter e rende eshte regjistruar në një qytet tjeter te Shqipërisë, duke shtuar keshtu numrin e ngjarjeve kriminale. Sipas asaj që mediat kane...

Sherri për një vajzë, këta janë dy të rinjtë që u...

Këta janë dy të rinjtë 22 dhe 26 vjeç, që mbetën të vrarë në qendren shëndetësore në qytetin e Patosit. Manol Rapaj, me emrin e...

Paketa anti-shpifje/Zhvillohet protesta e dytë, të rinjtë thyejnë televizorët përpara Kryeministrisë

Ditën e sotme është zhvilluar nje proteste e dyte kundër ligjit “Anti-shpifje". Kane qene disa të rinj, pjesë e Rezistencës Rinore, te cilet kane...