“Komunisti Arlind Qorri që shkatërroi protestën”, Rezistenca Rinore denoncon: Proteston kur i jep lejë Erion Veliaj

Ndaje

Ka patur herë pas here akuza lidhur me revoltat studentore, sa i perket financimit te tyre nga parti politike, dhe jo vetëm kaq por dhe perplasje mes grupeve të ndryshme të studentëve.

Ne nje postim të fundit të Rezistencës rinore hidhet dritë mbi kete temë, duke permendur dhe atë që keta të rinj e quajnë shkatërruesin e protestave, Arlind Qorrin.

Sipas postimit, ata shprehen se Arlind Qorri ka nje sjellje të njellojte si me studentet, si me minatoret, ashtu dhe me shtresat ne nevoje.

Ne Logun e Shkendijes mbreme naten eshte montuar nje video dhe me pas postuar ne faqen fallco te instagramit te UT. Prapa kesaj faqe fshihet ideatori dhe personi qe shkaterroi protesten studentore, komunisti Arlind Qorri.

Ne jemi rezistenca rinore. Ne po protestojme! Ne nuk heqim dore nga kerkesat e studenteve per arsim cilesor. Ne po vazhdojme te protestojme si nje vit me pare. Mes nesh ka te majte, ka te djathte ka dhe plot studente te painteresuar per partite ose siglat politike. Ne po vazhdojme te protestojme pasi kerkesat tona u injoruan plotesisht nga qeveria. Nje pyetje kemi sot? Perse nuk proteston Arlind Qorri?! Nga kush duhet te mare leje qe te protestoje? Nga kush duhet te sponsorizohet qe te protestoje? Rezistenca rinore dhe studentet protestojne per kerkesa legjitime te studenteve. Arlind Qorri me shoke, proteston kur i jep leje Erion Veliaj, apo kur do te ngreje pazarin?

Shpesh here grupet marksiste shfaqen me corape ne koke. Arlind Qorri nuk e ka vene corapen ende, por sjellja e tij eshte e njellojte si me studentet, si me minatoret, ashtu dhe me shtresat ne nevoje”,-thuhet në postimin e tyre.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje