Sherr në Gjirokastër, dy vëllezër plagosin me thikë gjoks të riun

Ndaje

Një ngjarje tjeter e rende eshte regjistruar në një qytet tjeter te Shqipërisë, duke shtuar keshtu numrin e ngjarjeve kriminale.

Sipas asaj që mediat kane raportuar, mesohet se në lagjen 18 shtatori pranë tregut të fruta perimeve në Gjirokastër rreth orës 23:30 për motive të dobëta dy vëllezër Enea dhe Kristofor Xhelili të moshës 24 dhe 26 vjeç janë konfliktuar me Aleko Shytin.

Në përleshje e sipër e kanë dëmtuar me mjetin prerës në fytyrë dhe gjoks. I dëmtuari u dërguar në spitalin “Omer Nishani”, Gjirokastër për të marrë ndihmën mjeksore.

Autorët janë shoqëruar në komisariatin e policisë ku Enea është arrestuar në flgrancë ndërsa Kristofori është dërguar për ndjekje penale.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje