Tag: shpjegim

Epidemiologu shpjegon atë që po ndodh në Tiranë: Hetimet kanë zbuluar...

Në një postim në rrjetet sociale, epidemiologu Ilir Alimehmeti ka analizuar situatën aktuale dhe kryesisht atë që po ndodh aktualisht në Tiranë. Sipas tij,...

Vokshi zbërthen skemën: Paratë e pista të krimit e drogës duan...

Albana Vokshi thote se ka nje prapaskene kriminale e gjithe ajo qe po ndodh me Teatrin Kombetar. Ne nje reagim ne rrjetet sociale, ish-deputetja zberthen...

“A e mbajnë rrobat virusin dhe a duhet t’i lajmë sapo...

Të gjithë kemi pikepyetje lidhur me koronavirusin, sesi ai merret, perhapet dhe se çfarë e ndalon tamam perhapjen e tij. Mjeket dhe studiuesit jane...

“Të dimë të citojmë një dokument”, Kume jep sqarime për Venecian:...

Eksperti i njohur i ligjeve dhe ish-kryetari i KQZ-së, Kristaq Kume shpjegon në mënyrë të qartë dy pikat kryesore mbi të cilat po abuzohet...

Meta mban premtimin, sjell sqarimet e tij për situatën ligjore pas...

Ashtu si kishte premtuar, Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka publikuar qëndrimin e tij të plotë për situatën ligjore pas  zgjedhjeve të 30 qershorit...

FOTO/Njoftimi për paraqitjen, Basha përgjigje ligjore Prokurorisë: I pavlefshëm, shihni nenet...

Lulzim  Basha i ka dërguar një letër prokurorisë ku i rikujton se kërkesa për paraqitjen e tij ditën e sotme është e pabazë. Basha ne...