Tag: shoqata

Analiza/”Të vdekurit mbahen në dhomë me të gjallë, ja pse po...

Shoqata e Infermierëve të Shqipërisë ka bërë një reagim në lidhje me ngjarjen e rëndë të ndodhur mbrëmë në spitalin “Shefqet Ndroqi”, ku një...

Ministria dha OK për rinisjen, shoqata e transportit publik paralajmëron protesta:...

Megjithëse  ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu njoftoi rihapjen e transportit publik, shoqatat e Transportit Ndërqytetas dhe Urban kanë paralajmëruar protesta deri në plotësim të kërkesave...

LETRA/Gjyqtarët e shkarkuar nxjerrin emrat publikisht: Shpallin të pavlefshëm 10 gjyqtarë...

Gjyqtarët e shkarkuar nga vetingu janë bërë bashkë dhe kanë krijuar një shoqatë “Drejtësi për drejtësinë” dhe I kërkojnë Avokatit të Popullit  verifikim të...

Shoqatat e gazetarëve në krah të Mustës, sfond politik në arrestimin...

Shoqata e gazatrëve ka kërkuar lirimin e koleges së tyre Suela Musta, që është dhe anëtare e AMA-s. Gazetarja është arrestuar gjatë ditës së...

Çollaku dhe Olldashi në Prokurori, shoqata e gazetarëve: Po ndeshen...

Shoqata e Gazetarëve Profesionistë të Shqipërisë është në mbështetje të dy gazetarëve,  Basir Çollakut dhe Jetmir Olldashit të përfshirë në hetim, për shkak dy...

DEKLARATE/Reagon Shoqata e Gazetarëve për dhunën ndaj Bledi Kasmit

Shoqata e gazetarëve përmes një deklarate për mediat ka dënuar dhunën e ushtruar një ditë më parë në protestën e opozitës, ndaj gazetarit dhe kryeredaktorit...

SKANDAL & DOKUMENTE/ Drejtori i një shoqate në krye të Agjencisë...

Kreu i Departamentit të Mjedit në Partinë Demokratike, Jamarbër Malltezi, ka denoncuar përmes rrjeteve sociale emërimin në krye të Agjencisë së Zonave të Mbrojtura...