Tag: shkrimi

George Soros: babai i prapaskenave botërore?

Ai është një nga drejtuesit e "prapaskenave botërore". Ai financon një rrjet global bashkëpunëtorësh. që e quajnë veten gazetarë, aktivistë të shoqërisë civilë ose...

‘Mbrojtja e vlerave evropiane në vendet tona dhe promovimi i integrimit...

*Nga Genc Pollo Ish kryetar i Komisionit Parlamentar për Integrimin Evropian e ish ministër. Në vazhdën e Samitit të Zagrebit, miqtë e zgjerimit të BE-së, qoftë...

1879/Kabineti qeveritar i Romës atij të Athinës: Ruajtja e kombësisë shqiptare...

“Le Globe” ka botuar, të martën e 26 gushtit 1879, në ballinë, një shkrim në lidhje me qarkoren e kabinetit qeveritar të Romës për atë...

FOTO/Artikulli i 1949: Moska kërkon ta zëvendësojë Enver Hoxhën me gjeneralin...

“L’Aurore” ka botuar, të martën e 1 nëntorit 1949, në faqen n°3, një shkrim në lidhje me arsyen e Moskës për të larguar Enver Hoxhën...

Basha publikon shkrimin e prestigjiozes evropiane për Teatrin Kombëtar: Po përballet...

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka publikuar shkrimin e organizatës prestigjioze “Europa Nostra dhe Institutit të Bankës së Investimeve Evropiane, të cilat e...

Tre shenja të koronavirusit që duhet të keni parasysh, simptomat duhen...

Sipas 'The Mirror', gjetjete fundit mbështesin rekomandimet e tanishme të paraqitura në vende përfshirë Britaninë e Madhe për të izoluar ata që mund të...

BILD fshiu shkrimin kundër Bashës, Ballës nuk ‘i del e...

Ka mbetur 'bllof' dhe pa 'gojë' kreu i Grupit Parlamentar te PS, Taulant Balla, persa i perket artikullit me akuza të PD nga gazeta...

“Zgjedhjet vendore, a do të përfshihet Shqipëria nga dhuna”?

Mediat e huaja kanë filluar të pasqyrojnë situatën politike në Shqipëri, teksa ngrene dhe pyetje, dyshime lidhur me zhvillimet e fundit. Courrier des Balkans...

Rüb: Skenari më i mirë për Shqipërinë – shtyrja e zgjedhjeve...

Korrespondenti i "Frankfurter Allgemeine Zeitung", Matthias Rüb që mbulon Shqipërinë, ka deklaruar në një intervistë për Deutsche Wellen se ka mundësi për kompromis ku të...

Diplomatët e BE flasin për Shqipërinë: Nuk është ende e gatshme...

Zgjerimi i BE-së është bërë një patate e nxehtë për Brukselin dhe për shtetet anëtare. EurActiv ka shkruar për çështjen pas një debati të...