Tag: shkarkohet

Problemet me pasurinë dhe figurën, merret vendimi final për Fatmira Hajdarin

KPK ka dhënë vendimin për Fatmira Hajdarin, e cila është gjyqtare pranë Apelit në Tiranës. KPK ka vendosur shkarkimin e Hajdarit nga sistemi i drejtësisë...

Nuk justifikoi dot pasurinë, shkarkohet gjyqtarja e çështjes ‘Tahiri’

Gjyqtarja e Apelit të GJKKO, Nure Dreni është shkarkuar nga KPK pas problemeve me pasurinë. Ajo nuk ka mundur të justifikojë pasurinë e saj...

Shkarkohet nga detyra ish-prokurori i Krimeve të Rënda, probleme me pasurinë

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit shkarkoi këtë martë nga detyra ish-prokurorin e krimeve të rënda, Blerim Tominaj, i cili punonte aktualisht në Prokurorinë e...

Rinis Vettingu, KPK shkarkon kryetaren e Gjykatës së Kavajës

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit shkarkoi këtë të enjte nga detyra kryetaren e Gjykatës së Kavajës, Entela Shedula. Procesi i vetingut për gjyqtaren Shedula u...

Rudina Hajdari shkarkohet si kryetare e grupit parlamentar demokrat, kush e...

Rudina Hajdari është shkarkuar si kryetare e grupit parlamentar demokrat. Në vendin e saj pritet të emërohet Myslim Murrizi. Rudina Hajdari, është dhe bashkëkryetare me Damian...

Problemet me pasurinë largojnë nga sistemi i drejtësisë Besnik Canin

Kolegji i Posaçëm i Apelimit shkarkon nga detyra anëtarin e Këshillit të Lartë të Prokurorisë Besnik Cani. Shkarkimi i tij erdhi pas ankimit të Komisionerit...

Nuk justifikoi duplexin dhe motorin e bashkëshortit, shkarkohet gjyqtarja e Posaçme,...

Një tjetër gjyqtar ngec në rrjetën e vettingut. Bëhet fjalë për gjyqtaren e Gjykatës së Posaçme kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar Marsela Balili,...

EMRI/Po gjykonte bandën e Shullazit, shkarkohet nga KPK gjyqtari i njohur

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit vendosi të shkarkojë sot nga detyra gjyqtarin e Apelit të Durrësit, Arben Vrioni. Sipas informacioneve, mesohet se Vrioni u shkarkua...

FOTO-LAJM/Muçi “nuk i bindet” vettingut, paraqitet në zyrë si gjyqtar i...

Një ditë pasi KPA e shkarkoi si prokuror dhe e paralajmëroi se nuk do ta njihte vendimin e shpallur nga Kolegji i Posaçëm i...

LAJM I FUNDIT/Anëtar i Kushtetueses, KPA shkarkon Besnik Muçin

Kolegji i Posaçëm i Apelimit shkarkon nga detyra ish-prokurorin Besnik Muçi, aktualisht anëtar i Gjykatës Kushtetuese. Komisioneri Publik nuk është tërhequr nga kërkesa e tij,...