Rudina Hajdari shkarkohet si kryetare e grupit parlamentar demokrat, kush e zëvendëson

Ndaje

Rudina Hajdari është shkarkuar si kryetare e grupit parlamentar demokrat.

Në vendin e saj pritet të emërohet Myslim Murrizi.

Rudina Hajdari, është dhe bashkëkryetare me Damian Gjiknurin në Komisionin për reformën Zgjedhore si dhe pjesë e Këshillit Politik po për këtë reformë ku marrin pjesë dhe 2 përfaqësues të opozitës jashtëparlamentare.

Nuk dihen ende arsyet e këtij vendimi të grupit parlamentar demokrat i cili përbëhet nga 9 anëtarë, por prej ditësh deputetët e këtij grupi kanë denoncuar aferat mes 2 partive të mëdha të cilat sipas tyre po rezistojnë në dakordësi për të mos ndërhyrë në sistemin zgjedhor.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje