Tag: shengjin

FOTO/Basha zbulon detajet e takimeve në Shëngjin: Kriza ekonomike, as 10%...

Kreu i opozitës Lulzim Basha ka qenë sot në Shëngjin ku ka zhvilluar takime me biznesin. Gjatë takimit është theksuar se as 10 përqind e...

Ndalesa e Bashës në Shëngjin: Gjysmë-paketat s’dhanë efekt gjatë pandemisë, thirrja...

Ndalesa e radhës per Lulzim Bashën ishte ne Shengjin, ne bizneset prane bregdetit. Basha konstaton se turizmi në Shëngjin më gjendje shumë të vështirë. Operatorët...

Gjendet një person i pajetë në një kanal, detajet e para

Një person është gjetur i pajetë në një kanal në rrugën e Shëngjinit. Sipas informacioneve të para raportohet se trupi i viktimës eshte pikasur nga kalimtare...

Qëndroi për disa ditë në çadër, 5-vjeçari infektohet me zgjebe, shtrohet...

Përpos faktit te trishte, se qindra familje janë mes 4 rrugëve pas dëmtimeve nga tërmeti, situata rendohet per personat që qendrojne neper çadra me...

Një kambanë alarmi dhe rreziku për shumëkatëshet mbi kënetën e Shëngjinit

Zona Lezhë -Ulqin përgjatë gjithë bregdetit është me sizmicitetin më të lartë në vend me një magnitude maksimale 7.0 sipas hartave të mikrozonimit  që...

FOTO/”Drejtori i Portit të Shëngjinit i dënuar nga Gjykata”, çështja publikohet...

Në një denoncim të fundit nga një qytetar, thuhet se drejtori i Portit të Shëngjinit, Agustin Gjini, ka qenë i dënuar nga Gjykata e...

“Vajza pyet për babanë”, asnjë gjurmë nga kapiteni i jahtit turk,...

Në mënyrë të mistershme u zhduk kapiteni i jahtit të biznesmenit turk, Sevgin Yavuz. Zhdukja e tij, ka alarmuar dhe familjarët, të cilët kanë...

Zjarri në Shëngjin vijon prej 2 ditësh, e pamundur të ndërhyhet

Situata me zjarrin në malin e Shëngjinit është shumë kritike. Që nga mbrëmja e kaluar në kë të mal zjarri nuk ka pushuar duke...

VIDEO/Vijojnë aksionet për lirimin e plazheve, 7 biznesmenë në hetim në...

Policia e Shtetit vijon aksion në gjithë vijën bregdetare për të liruar plazhet nga abuzuesit. Në aksionin në Shëngjin, policia ka liruar rreth 2800...

VIDEO/Aksion për lirimin e plazheve në Shëngjin e Velipojë, padi drejtorit...

Aksioni i Policisë së Shtetit për pastrimin e plazheve nga zaptuesit, është ndalur në Velipojë dhe Shëngjin. Në kuadër të operacionit “Plazh i lirë”,...