Tag: samiti

Arrihet ‘ujdia historike’, detaje nga marrëveshja e BE: Ja për çfarë...

Shtetet e BE-së kanë rënë dakord për paketën më të madhe financiare në luftë kundër krizës ekonomike për shkak të pandemisë. Kompromisi u arrit...

Përfundon “samiti virtual” i Parisit, dialogu shtyhet, Vuçiç zbardh detaje pas...

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka thënë se kishte një bisedë të vështirë në samitin virtual të Parisit midis Serbisë dhe Kosovës, dhe se...

“Samiti i Zagrebit”/Basha merr pjesë në takimin virtual mes liderëve të...

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha mori pjesë sot në Samitin e Liderëve të Bashkimit Europian dhe Ballkanit Perëndimor të Partisë Popullore Europiane (PPE),...

Haradinaj dekonspiron planin e Minishengenit: Ramën e kam vëlla, por kemi...

Kreu i qeverisë së Kosovës në largim , Ramush Haradinaj, ka thënë se Kosova duhet të fokusohet në zbatimin e MSA-së dhe se nuk...

Zbardhen marrëveshjet, qeveria i jep Serbisë të dhënat personale të shqiptarëve

Pak nga pak janë zbardhur marrëveshjet mes lidereve të shteteve ballkanike qe jane pjese e mini-schengenit, e inicuar nga kryeministri Edi Rama. Presidenti i Serbisë,...

VIDEO/Pranë Vuçiç Rama i kthehet Kosovës: Refuzimi i pakuptueshëm, plagët e...

Kryeministri shqiptar, Edi Rama, nuk ka harruar ti kthejë përgjigje Kosovës, lideret e të ciles refuzuan të marrin pjesë në Samitin e tretë të...

Manjani kritika Ramës: Historia do të gjykojë si bashkëpunues me...

Ish-ministri Ylli Manjani e ka komentuar iniciativën e fundit të kryeministrit Edi Rama, i cili u pa dje në samitin e Ohrit në praninë...

“Rama bënte gjeste joserioze”, Këshilltarja e Haradinajt zbulon prapaskenat e Samitit...

Këshilltarja e kryeministrit në largim  Ramush Haradinaj, Meliza Haradinaj, ka bërë një reagim të fortë në “Facebook” mbi kryeministrin Rama, teksa ka shkruar  detaje...

FOTO/Anita Haradinaj shkëlqen para Linda Ramës, nderohet me çmim në samitin...

Anita Haradinaj ka shkëlqyer në Samitin e Grave në Londër, teksa është përzgjidhur si një nga gratë më të fuqishme në botë, me ç’rast...

Samiti i Poznanit, ish-deputetja thumba Ramës: Bablokut tonë as lekët e...

Pjesëmarrja e Kryeministrit Edi Rama në samitin e vendeve të Ballkanit në Poloni u komentua nga aktorë të ndryshëm të politikës e jo vetëm...