Samiti i Poznanit, ish-deputetja thumba Ramës: Bablokut tonë as lekët e biletave nuk ia rimbursuan

Ndaje

Pjesëmarrja e Kryeministrit Edi Rama në samitin e vendeve të Ballkanit në Poloni u komentua nga aktorë të ndryshëm të politikës e jo vetëm si një takim i veshtire dhe dështim, pasi kryeministri u duk qartë se nuk ishte nder te preferuarit e kancelares Merkel.

Nënkryetarja e LSI-së Kejdi Mehmetaj e ka komentuar paraqitjen e Kryeministrit në Samit, ku permes nje postimi në rrjetet sociale shkruan se e gjitha ishte nul për të.

Sipas Mehmetajt ajo që u kuptua lehtësisht në këtë samit ishte fakti që Rama kishte vetëm si qëllim kapjen e ndonjë cepi për foto, pasi nuk arriti të siguronte as edhe një projekt.

Postimi i Kejdi Mehmetaj:

Samiti i Poznanit, nul për Edi Ramën!

Ajo që u kuptua lehtësisht në Samitin e Poznanit ishte sjellja dëshpëruese e Edi Ramës për të qenë në ndonjë cep fotoje me drejtuesit e Samitit.

E ndërsa të gjithë Kryeministrat e tjerë të rajonit përfituan projekte të rëndësishme për shtetet e tyre, bablokut tonë as lekët e biletave nuk ia rimbursuan.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje