Tag: samiti

Berisha shpjegon 4 arsyet: Rama nxori Shqipërinë me këpucë të kuqe...

Ish kryeministri Sali Berisha ka nxjerrë 4 arsyet se pse Shqipëria u ndëshkua në Samitin e Poznanit. Sipas tij, përgjegjës për këtë, është kryeministri...

VIDEO/Ilir Meta pret në Tiranë liderët e Ballkanit, çfarë rëndësie ka...

Liderët e Ballkanit ndodhe në Tiranë për samitin Brdo-Brijuni. Ka qënë presidenti Ilir Meta i cili ka pritur udhëheqësit. Në një dalje për mediat pas...

Ish-ministri: Kush janë fitimtarët dhe humbësit e Berlinit

Ish-ministri Ylli Manjani ka komentuar së fundmi dhe njëherë samitin e Berlinit. Këtë herë, Manjani ka bërë një bilanc, duke ndarë kush janë fitimtarët dhe...

“Rrnoj me tregu”, Haradinaj i përgjigjet Ramës: Ka dëshmitarë për të...

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj pas mbledhjes  së Qeverisë ka komentuar edhe deklaratat e kryeministrit të Shqipërisë, Edi Ramës e reagimet që ai bëri...

“Ideja e Ramës, Vuçiç-it dhe Thaçit u varros në Berlin”, Pollo:...

Genc Pollo ka nxjerrë një konkluzion të qartë pas takimit të liderëve të Ballkanit në Berlin. Pollo shkruan se Merkel dhe Macron “varrosën” idenë antieuropiane...

DW konfirmon zyrtarisht: Negociatat për Shqipërinë shtyhen për në shtator

DW ka publikuar artikullin e plotë i cili jep detaje zyrtare nga takimi i Edi Ramës me kancelaren Angela Merkel në  Berlin. Si konkluzion kryesor...

VIDEO/Samiti në Berlin, momenti kur Macron nuk ia lëshon dorën Haradinajt

Pas takimit nj ditor në Berlin me liderët e Ballkanit Perëndimor janë publikuar momentet nga takimi joformal dhe darka e lirë mes tyre, ku...

Publikuan njoftimin nga zyra e Ramës, DW kërkon ndjesë: Ishte gabim...

Seksioni shqiptar i ‘Deutche Welle-s’ ka kërkuar ndjesë publike lidhur me një publikim të një një dite më parë për takimin e zhvilluar nga...

Pak para takimit në Berlin Rama thyen heshtjen: Ja çfarë do...

Kryeministri Edi Rama pritet të takojë kancelaren Angela Merkel në një takim të shkurtër, pjesë e axhendës së Samitit në Berlin. Në një intervistë për...

Mësohet tema e takimit Merkel-Rama, Macron i vendosur: Jo diskutime për...

Ndërsa po zhvillohet samiti i Berlinit, DW ka bërë me dije detaje të tjera nga takimi.  Në Samitin e Berlinit, një nga pikat që...