Tag: samiti

Samiti i Berlinit, Berisha zbërthen takimin: Ja kush është “patatja e...

Ish-kryeministri Berisha ka komentuar Samitin që do të mbahet sot në Berlin mes vendeve të ndryshme të Ballkanit Perëndimor. Në një reagim në rrjetet sociale,...

Trump njofton takimin e dytë historik me Korenë e Veriut

Presidenti i SHBA Donald Trump ka njoftuar në fjalimin e tij të fundit se do të mbajë një samit të dytë bërthamor me udhëheqësin...

FOTO/ 670 milionë lekë për Samitin e Diasporës, opozita: Të ftuarit...

66,972,800 milion lekë (rreth 670 milionë lekë të vjetra) rezulton të jetë vlera e të gjithë shpenzimeve të Samitit të Diasporës që keministri Edi...

Takimi i kryeministrave në Durrës, reagimi i deputetit: ‘Samit apo qokë?!’

Deputeti demokrat Luçiano Boçi në rrjetin e tij social facebook komenton samitin e kryeministrave të Ballkanit të mbajtur dje në qytetin e Durrësit. 'Qokë apo...

Rama mashtroi në Samitin e Londrës,koncesionet e PPP-ve po jepen me...

Është zhvilluar gjithashtu ditën e hënë dhe mbledhja e komisionit të Ekonomisë. Deputetja demokrate Jorida Tabaku u fokusua tek angazhimi i kryeministrit Rama në...

Foto/ Rama lëpihej e nxirrte foto për të mashtruar publikun, ja...

Ish- kryeministri Sali Berisha, me anë të një statusi në facebook, ka shkruar në lidhje me prezencën e Ramës në Samitin e NATO-s. Sipas ish...

A gënjeu prapë kryeministri për shpenzimet për Nato?

Pas shfaqjes së kryeministrit  në samitin e Londrës Petrit Vasili reagon në facebook duke ngritur pyetjen se a gënjeu prapë kryeministri për shpenzimet në...