Tag: opinioni

Çfarë do të ndodhë me Kushtetuesen pas opinionit të Venecias? Presidenca...

Pas publikimit të raportit nga Komisioni i Venecias sa i takon zgjedhjes së anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese, vjen një reagim nga zëdhënësi i Presidentit...

“Zgjati shumë”, Meta falenderim për shqiptarët: Venecia asnjë vërejtje apo kritika...

Presidenti Ilir Meta ka dalë sot në një deklaratë për mediat ku ka cituar disa paragrafë të Komisionit të Venecias që bëjnë fajtor ish-kreun...

PD: Venecia frenoi tentativat antidemokratike të kryeministrit, 15 kushtet janë për...

PD ka reaguar përmes nënkryetarit Edmond Spaho, lidhur me opinionet e Komisionit të Venecias lidhur me Gjykatën kushtetuese si edhe ligjin ‘Antishpifje’. Në një deklaratë...

ARSYEJA/Ndërkombëtarët refuzojnë kërkesën e KLGJ: Nuk japim opinion për rastin e...

Dy misionet e Bashkimit Europian dhe të Shteteve të Bashkuara të Amerikës EURALIUS dhe OPDAT kanë refuzuar të japin opinion lidhur me çështjen e...

Opozita parlamentare sot tek rezidenca amerikane, Yuri Kim do përpiqet t’i...

Opozita parlamentare  sot do te kete takim me ambasadoren e SHBA-së Yuri Kim. Takimi do të mbahet në rezidencën e ambasadës ndërsa, një ditë pas...

“Konfirmoi të gjitha qëndrimet e mia”, Meta: Opinioni final pësoi ndryshime...

Presidenti i Republikës Ilir Meta vlerëson se Opinioni përfundimtar i Komisionit të Venecias konfirmoi të gjitha qëndrimet e Presidentit të Republikës. Në një deklaratë, kreu...

Komisioni i Venecias publikon verdiktin final, çfarë thuhet në raport për...

Komisioni i Venecias ka publikuar në faqen zyrtare draft-opinionin në lidhje me çdkretimin e zgjedhjeve të datës 30 qershor, veprim ky që shtyu maxhorancën...

“Nuk mund të rri pa t’i thënë dy fjalë ty, si...

Nga Çim Peka Qëndrimin tim personal dhe linjën editoriale të SYRI.net kurrë nuk e kam parë si luftë personale me personin Edi Rama, por me...