Tag: Oliver Ivanovic

KOSOVE/Zbulohen vrasësit e Oliver Ivanoviç

Policia e Kosovës ka identifikuar në kohë rekord pistën e vrasjes dhe autorët e mundshëm të vrasjes së liderit serb në Mitrovizë, Oliver Ivanoviç. Gazetaexpress...

Publikohet përgjimi i 2 politikanëve serbë pas vrasjes së Ivanovicit: Kush...

Pak orë pas vrasjes së Oliver Ivanoviqit, bashkëpunëtorët e tij dhe politikanë serbë në Kosovë dhe Beograd përjashtonin opsionin që prapa vrasjes qëndrojnë shqiptarët....

SKEMA/ Si u vra Oliver Ivanoviç brenda 3 minutave

Në lidhje me vrasjen e liderit të iniciativës qytetare “Liria, Demokracia dhe Drejtësia”, Oliver Ivanoviç, kanë dalë informacione zyrtare dhe jo zyrtare qoftë në...

ANALIZA/ Baton Haxhiu: Ivanoviqi u vra për një arsye tjetër

Gazetari nga Prishtina,  Baton Haxhiu përmes një analize të botuar nga “Klan Kosovë” me titull “Vrasja e Oliver Ivanoviçit si shenjë e ndarjes së...

Kështu u krye vrasja e Ivanoviqit, flet mjeku që kqyri plagët

Drejtori i Institutit të Mjekësisë Ligjore, Arsim Gërxhaliu, ka dhënë detaje rreth procesit të autopsisë të trupit të kryetarit të Iniciativës Qytetare SPD, Oliver...

“Ivanoviq vrau 49 shqiptarë”!

Kryetari i Qendrës Rajonale të KMDLNJ-së në Mitrovicë, Halit Barani ka komentuar situatën kaotike të shkaktuar pas vrasjes së Oliver Ivanoviqit, politikanit serb në Mitrovicë. Ai ndër të...

ANALIZA/ Pse u vra serbi Oliver Ivanoviç, paralajmërimi

Udhëheqësi i nismës qytetare serbe, "Liria, Demokracia, Drejtësia", Oliver Ivanoviç, është qëlluar më armë zjarri mëngjesin e së martës në veriun e Mitrovicës. Zyrtarë të...

Basha: Vrasja e Oliver Ivanoviç akt i pastër kriminal, maturi dhe...

“Vrasja e sotme e Oliver Ivanoviç në Mitrovicë, është një akt i pastër kriminal që meriton hetim të plotë dhe ndëshkim nga organet ligjzbatuese...

DETAJE/ Vrasja e liderit serb në Mitrovicë, flet Policia e Kosovës:...

Policia e Kosovës ka dhënë detaje për vrasjen Udhëheqësit të Iniciativës Qytetare “Serbia, demokracia, drejtësia”, Oliver Ivanoviq. Thotë se janë gjetur prova në vendin...

Vrasja e liderit serb, paralajmërimi kërcënues i bashkëshortes, ajo do të...

Bashkëshortja e Oliver Ivanoviç ra në shok, pasi mësoi lajmin e tmerrshëm të vdekjes së burrit të saj. Milena Ivanoviç, ishte e sëmurë dhe kishte...