Tag: ndertime

“Kudo është futur paraja e pistë”, Ish-deputeti citon raportin e huaj:...

Ish-deputeti Genc Pollo sot ka rikthyer ne vemendje ate qe opozita e ka denoncuar vazhdimisht, si ndertimet ne kryeqytet, firmat e te cilave nuk...

Ndërtime të paligjshme, procedohen 7 persona në Durrës

Policia ne Durres ka proceduar në gjëndje të lirë 7 shtetas, për veprat penale "Ndërtim i paligjshëm" dhe "Ndotja e ajrit". Kjo vjen pas kontrolleve...

Ndërtimet pa leje në Ksamil, 7 të shoqëruar, mes tyre 5...

Policia e Shtetit dhe Forcat Operacionale ka shoqëruar 7 persona, mes të cilëve 5 janë punonjës të Inspektoriatit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit. Ata akuzohen...

VIDEO/’Propaganda e Ramës në Thumanë’, reagon Salianji: Asgjë nuk ka ndryshuar

Kryeministri Edi Rama ishte një ditë më parë në Thumanë, nga ku premtoi se do punohet me tre dhe katër turne për rindërtimin. Por...

“Vetëm ideja të kthehen është tmerr”, Rama: Në Thumanë nuk do...

Kryeministri Edi Rama ka vijuar me mbledhjen e qeverise nga ku ka treguar se ne Thumanë pas tërmetit nuk do të rindërtohet më. Gjatë fjalës...

Flet sërish inxhinierja Bozo: Auditimi i banesave me njerëz me eksperiencë,...

Luljeta Bozo eshte kthyer në qendër të vëmendjes vetem per shkak të ekspertizës së saj lidhur me ndërtimet në Shqipëri. Në një dalje sot për...

Pallatet e dëmtuara në Durrës, Prokuroria nis të hënën hetimin

Prokuroria e Durrësit do të nisë të hënen hetimet për dëmtimet e pallateve nga tërmeti i 26 nëntorit. Burime bëjnë me dije se do të...

IKMT nis punën, shemben katër pallate në Thumanë, vijon vlerësimi në...

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka zbarkuar në Thumanë, ndërsa ka nisur punën për shembjen e katër pallateve të cilat u shkatërruan nga...

Protestë kundër ndërtimit të HEC-it në Mat, banorët përplasen me policinë:...

Një protestë është duke u zhvilluar në zonën e Zall Gjocajt në Mat. Banorët e tre fshatrave kanë dalë në protestë për të mos...

DETAJE/Procedohen 3 inspektorë të IMT në Durrës, nën hetim për pastrim...

Tre inspektorë të Mbrojtjes së Territorit në Bashkinë Durrës po hetohet ne gjendje te lire për veprën penale “Shpërdorimi i detyrës”. Po kështu, është...