Tag: Mogherini

“Mos bëj sikur nuk kupton serbisht”, Vuçiç thumbon Thaçin: Mogherini ka...

Përfaqësuesja e lartë e BE-së, Federica Mogherini, ka takuar liderët e vendeve të Ballkanit, përveç kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, në takimin e mbajtur...

Darka e fundit e Mogherinit me liderët e Ballkanit, Rama nuk...

Ndonëse ishte konfirmuar se Edi Rama do të merrte pjesë në darkën e punës që u zhvillua në Bruksel midis liderëve të rajonit dhe...

Berisha sulmon Mogherinin: Është serbofile dhe rusofile. Po Erdogan cfarë roli...

Berisha tha sonte në Opinion të gazetarit Blendi Fevziu, se nuk ka hequr dorë nga ideja e bashkimit të shqiptarëve në një shtet, por...

Dështimi i takimit Thaçi-Vuçiç, flasin Thaçi dhe Mogherini: Kur do jetë...

Pas dështimit të takimit mes dy presidentëve, Thaçi dhe Vuçiç në Bruskel, shefja e Politikës së Jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini në një...

Video/Takimi i delegacionit kosovar me Mogherinin, Kosova plotëson kriteret për vizat

Ditën e sotme delegacioni kosovar të prirë nga presidenti Hashim Thaçi, pasuar nga kryeministri Ramush Haradinaj, kryeparlamentari Kadri Veseli, Ministri i Jashtëm Behgjet Pacolli dhe...

Kosova pret lajmin e madh për liberalizimin e vizave

Komisioni Evropian pritet të dalë sot me përfundimin se Kosova i ka përmbushur të gjitha kushtet nga procesi i dialogut për liberalizim vizash. Express shkruan...

FOTO/ Përfundon takimi i opozitës me Mogherinin, ja rezervat dhe kërkesat

Perfaqesues te opozites jane takuar sot me zyrtaren e larte te Komisionit Europian, Federica Mogerini ne zyrat e BE-se ne Tirane. Ne perfundim te takimit,...

FOTO GALERI/ Mogherini pritet me parulla para Kryeministrisë: S’ka Shqipëri në...

Zyrtarja e lartë e diplomacisë europiane Federica Mogherini ndodhet aktualisht në një takim me Kryeministrin Edi Rama, ku për pak pritet të nisë konferenca...

Vlahutin sërish ‘korrupton’ axhendën e Mogherinit në Tiranë

Ambasadorja e BE-së në Tiranë që ka përgaditur axhendën e Komisioneres së Jashtme të BE, Frederica Mogherini është përpjekur që të shmangë një takim...

Mogherini dhe Hahn, të dy në Tiranë

Shefja e Politikes se Jashtme e Bashkimit Europian Federica Mogherini dhe Komisioneri per Zgjerimin Johanes Hahn do te vizitojnë Tirane me date 18 Prill,...