Tag: memoriali

Tiranë/ Shkatërrimi i memorialit turk,policia e merr në mbrojtje

Memoriali turk është marrë nën ruajtje nga Policia e Shtetit,pasi persona të paidentifikuar e shkatërruan. Dy policë ruajnë memorialin e rrethuar dhe mbuluar me rrjet...

FOTO/Thyhet gjatë natës memoriali turk tek liqeni

Monumenti në Parkun e Liqenit për viktimat e grushtit të shtetit në Turqi është vandalizuar gjatë natës së shkuar. Sot në mëngjes, disa oficerë policie...

Memoriali turk te Liqeni/ Reagon Velo: Vasalitet që na poshtëron si...

Për arkitektin dhe piktorin Maks Velo, vendosja e memorialit për të rënët e grushtit të shtetit në Turqi nuk është veçse një kujtesë për...

Zëri i Amerikës: Veliaj shmang shpjegimet për Memorialin turk

Kryetari i Bashkisë së kryeqytetit shqiptar Erion Veliaj evitoi të dielën të japë shpjegime të drejtpërdrejta për vendosjen në Parkun e Liqenit në Tiranë,...

Hidhet në erë me tritol memoriali i nacionalistit grek në Finiq

Është hedhur në erë me tritol memoriali i nacionalistit grek Thimio Lolit në fshatin Kranë të Finiqit.Ngjarja ndodhi rreth orës 4:30 të mëngjesit të sotëm. Nuk dihen...

PD dënon përdhosjen e memorialit të Azem Hajdarit, ja cfarë shkruajtën

Partia Demokratike reagoi sot ndaj shkarravitjes mbi memorialin e heroit të demokracisë dhe liderit të lëvizjes studentore të dhjetorit, Azem Hajdari. Në memorial është...