Tag: Kunder

Socialistët të ndarë për kreun e KLSH, 3 emrat që janë...

Partia Socialiste ka mbledhur grupin parlamentar pak para seancës plenare e cila ishte planifikuar të niste punimet në orën 10:00. Mesohet se një pjesë e...

Ambasadori austriak në Tiranë kundra Edi Ramës për kushtet e BE,...

Shqiperise i jane vendosur 15 kushte per te plotesuar, para se te nisin bisedimet zyrtare per tu anetaresuar ne BE. Sakaq, sot doli dhe rekomandimi...

Reforma zgjedhore/Hajdari del kundër marrëveshjes së arritur: Po i mbyllin derën...

Bashkëkryetarja e reformës Zgjedhore, Rudina Hajdari në fjalën e sja pas mbledhjes së Këshillit Politik është shprehur se pikat për të cilën sot u...

Akademia e Shkencave në Kosovë kundër ‘Mini-Shengenit’: Kapi përmasat e një...

Akademia e Shkencave dhe Arteve të Kosovës ka reaguar për qëndrimin e kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, në krah presidentit serb, Aleksander Vucic, gjatë...

“Paketa antishpifje”/Organizatat e mediave kundër: Jo rregullim ligjor, por vetërregullim

Dy projektligjet e qeverisë Lidhur me atë që quhet “Paketa Antishpifje” janë kundërshtuar dhe  nga organizatat e shoqërisë civile si dhe ato të mediave. Ne...

Paketa antishpifje, flasin përfaqësues të mediave: Problemi më i madh është...

Qarqet mediatike shqiptare shprehën sot shqetësimin e tyre mbi miratimin pa transparencë nga qeveria të një grupi ndryshimesh ligjore të mbiquajtura prej saj si...

PS nuk humbet kohë, nis mbledhjen e firmave për shkarkimin e...

I ndjerë në presion të vazhdueshëm ditën e sotme, Rama ka urdhëruar mazhorancën që të mos humbase kohë, por të fillojë të merret me...

Godet ish-ministrja franceze: Kundër negociatave me Shqipërinë

Nga partia e presidentit Macron në Francë, vjen sërish kundërshtimi për zgjerimin e unionit. Ka qënë ish-ministrja franceze e Çështjeve Europiane Natali Luazo e cila...

Më fuqishëm se Gjermania, dhe Franca kundër ndryshimit të kufijve në...

Franca si Gjermania, edhe ky vend me ndikim të madh evropian dhe jo vetëm është kundër “korrigjimit të kufijve” ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Kështu së...

Ndryshimi i kufijve të Kosovës, dalin kundër Kroacia, Britania dhe Gjermania

Ambasada e Britanisë së Madhe dhe ajo e Gjermanisë në Kosovë, si dhe ajo e Kroacisë kanë thënë se thirrjet për ndryshim të kufijve...