Tag: korce

Korçë, KLSH kallëzon në prokurori 11 ish-zyrtarë të ALUIZNI-t dhe Hipotekës

Kontrolli i Lartë i Shtetit kallëzoi në Prokurori ish-drejtorin dhe 3 ish-përgjegjësa sektori të drejtorisë rajonale të ALUIZNI-t në Korçë, si dhe 5 ish-regjistrues...

Korçë, kapet maniaku që përdhunonte femrat

Policia e Korçës ka vënë në pranga një 30 vjeçar i cili ushtronte dhunë mbi femrat dhe më pas kryente marrëdhënie seksuale me to. Zani...

Korçë, i djegin biznesin dhe e kërcënojnë me jetë, ja masakra...

Është djegur një pikë grumbullimi automjetesh të përdorura. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Voskop, në Korcë. Persona ende të paidentifikuar janë futur në biznes dhe e...

Korçë, i vënë zjarrin makinës dhe largohen, policia nis aksionin

Policia e Korçës ka njoftuar se sot në pjesën e sipërme të fshatit Voskop-Korçë, në një ambient në pronësi të shtetasit A.Z, 52 vjeç,...

KORCË/Atë e bir rrahin krushqitë por më pas ndodh një gjë

Dy persona atë e bir ranë në prangat e policisë pasi rrahën me mjete të forta duke i bërë për spital dy krushqitë e...

LAJMI I FUNDIT/Babë e bir therin me thika komshiun

Një person u qëllua me thika nga dy të tjerë sonte në mbrëmje në Korcë. Njoftimi i policisë: Më datë 28.07.2017, jemi njoftuar se në Spitalin...

KORÇË/ Gjendja e rënduar emocionale e hedh nga kati i katërt

Një person humbi jetën sot në Korcë pas një akti vetëvrasjeje përmes hedhjen nga dritaret e një pallati. Ai jetonte i vetem dhe ne...

Korçë, rritja e sigurisë rrugore, policia arreston 2 persona

Vijon zbatimi i planit të masave nga shërbimet e Policisë Rrugore për rritjen e parametrave të sigurisë rrugore. Nga këto struktura konkretisht në Korçë...

Korçë, lë derën hapur dhe bie pasagjeri, policia arreston shoferin e...

Policia ka arrestuar shoferin e një autobuzi, pasi një pasagjer u dëmtua shumë rëndë. Si pasojë e hapjes së derës në ecje e sipër,...

FAKE NEWS/PD, peticioni i Korçës, emrat që kanë firmosur nuk dinë...

Dega e PD së Korcës ka mohuar spt që të jetë lëshuar një peticion ku anëtarë të kësaj dege të jenë shprehur zyrtarisht në...