Tag: koalicion

‘Nuk ka oligarkë’, Rama i përgjigjet Bushatit, flet dhe për rikthim...

Kryeministri Edi Rama ka folur per here te pare, pas shume daljeve te tij nga facebook, me gazetaret, ku u eshte pergjigjur pyetjeve te...

Forcë e dytë pas VV-së, Vjosa Osmani flet nëse ka koalicion...

Ka ardhur dhe reagimi i kandidates tjetër, e cila perfaqesonte forcën politike të LDK-së në zgjedhjet e Kosovës. Vjosa Osmani, Kandidatja për kryeministre nga radhët...

“Një koalicion PS-PD?”, Berisha ngre alarmin: Do shuhej çdo shpresë, do...

Aludimeve të fundit se mes PD dhe PS mund të ketë një marrëveshje, u është përgjigjur dhe lideri historik i PD-së, Sali Berisha, i...

Lushjne/ Nuk ndalen partitë opozitare , deklaratë drejtuar…

Në qytetin e lushnjes partitë politike opozitare , të përfaqësuara nga Kryetarët e Degëve vendosën një deklaratë duke iu drejtuar institucioneve "Për ndërprerjen e...

Partia Demokratike zyrtarizon sot koalicionin opozitar, ja partitë që do të...

Partia Demokratike pritet të zyrtarizojë sot koalicionin opozitar. Burimet bëjnë me dije se në orën 09:00 do të nisë firmosja e marrëveshjeve me partitë për...

“Alo, Edi Rama jam. Eja në koalicion me ne”. Kjo është...

I ftuari në emisionin “Top Talk”, Agron Duka, kreu aktual i Partisë Agrare Ambientaliste dhe ish-ministër i Bujqësisë ka folur për aksionin opozitar, si...

Basha: I uroj mirëseardhjen PDIU-së së Idrizit në frontin e opozitës...

Kryetari i Partisë Demokratike i ka uruar mirëseardhjen kryetarit të PDIU-së, Shpëtim Idrizi. PDIU e ka braktisur zyrtarisht Ramën. Zgjerohet fronti opozitar me objektiv të...

Taulant Balla:Ja me kë do bejme koalicion zgjedhjet e ardhshme

Kryetari i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla tha gjatë turit të llogaridhënies me qytetarët në qarkun e Elbasanit se në zgjedhjet e vitit...

LSI në zgjedhje me PD…?! – Kryemadhi sqaron të gjitha mundësitë

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, pas urimit të bërë për Ditën e Verës, foli edhe për mundësitë e opozitës në lidhje...