Tag: kapen

Tentuan të kalonin drogë mes kaosit në Kakavijë, 2 të arrestuar...

Dy shtetas u vënë në pranga në Gjirokastër, një tjetër u shpall në kërkim, si dhe u sekuestruan 21 kilogramë cannabis sativa, pas finalizimit...

Atentati në hotelin në Tushemisht, kapen dhe tre të kërkuarit e...

Policia ka arrestuar tre persona të tjerë të dyshuar si autorë të ngjarjes së ndodhur pranë një hoteli në Tushemisht. Tre personat janë arrestuar në...

E FUNDIT/Ekzekutimi i taksistit Abdulla Budlla në Prezë, arrestohen dy vëllezërit

Identifikohen, kapen dhe vihen në pranga 2 vëllezër, të dyshuar si autorë të vrasjes se taksistit ne Peze. Gjatë operacionit u vu në pranga...

Droni rrit numrin e ndëshkimeve, qindra këmbësorë të gjobitur, rekord ndëshkimesh...

Policia e Shtetit ka vazhduar ndëshkimin e qytetarëve të cilët shkelin orarin e qarkullimit dhe rregullat e karantinës në vend. Në 24 orët e fundit...

Po transportonin drogë me makinë, kapen tre shqiptarë në Kroaci

Policia kroate ka vënë në pranga tre shqiptarë të cilët po transportonin një sasi të konsiderueshme lëndë narkotike. Dyshimet e policisë u përforëcuan pas kontrolleve...

Të rinjtë “kapen mat” duke shitur drogë pranë shkollave të kryeqytetit,...

Policia ka zhvilluar disa kontrolle me agjentë civilë dhe shërbime të hapura pranë shkollave të kryeqytetit, për parandalimin dhe goditjen e tentativës për shpërndarje...

VIDEO/”Fshatarët kapin vetë hajdutët e banesave dhe ia dorëzojnë policisë”

Një denoncim i bërë publik në faqen e ish-kryeministrit Berisha tregon anën tjetër të medaljes duke “hedhur” poshtë operacionet e policisë me gjetjen dhe...

Kakavijë/ Kapen 8 afganë të fshehur në kamion

  8 shtetas afganë zgjodhën të kalonin doganën e Kakavijës duke hipur në rimorikon e një maune të mbushur me portokalle. Raportohet se ata kishin ngrënë...

DETAJE/E vranë dhe e hodhën në kanal 23-vjeçarin, policia bie në...

Policia e Fierit zbardh dhe dokumenton vrasjen e 23-vjeçarit në fshatin Hamil duke arrestuar dy autorët e dyshuar. Specialistët për Hetimin e Krimeve të Rënda...

Përfundojnë në pranga dy të shumëkërkuar nga Zvicra, akuzat

Policia Kufitare në Morinë ka ndaluar dy persona, njëri shqiptar dhe tjetri i lindur në Zvicër që akuzohen për trafik droge dhe dhjetëra vjedhje....