Kakavijë/ Kapen 8 afganë të fshehur në kamion

0Shares
0

 

8 shtetas afganë zgjodhën të kalonin doganën e Kakavijës duke hipur në rimorikon e një maune të mbushur me portokalle.

Raportohet se ata kishin ngrënë aq kaq shumë portokalle sa dy prej tyre kishin diarre.

Por rrugëtimi i tyre u ndërpre nga forcat e FRONTEX, i cili në bashkëpunim me policinë kufitare të Kakavijës kapën emigrantët në maune pasditen e së premtes (23 gusht).

Maunja vinte nga Greqia e mbushur me portokalle.

Shoferi i mjetit, një 21 vjeçari nga Mali i Zi me inicialet B. R, tha se nuk kishte dijeni për prezencën e afganëve në maune.

Policia bllokoi maunen me portokalle dhe 21-vjeçari po merret ne pyetje nga autoritetet kufitare.

Ndërsa afganet po trajtohen me ushqim do depërtohen ne Greqi.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje