Tag: kanabis

Shkatërrohet sera me kanabis brenda shtëpisë, pranga 50-vjeçarit në Kurbin

Policia e Kurbini ka shkatërruar një miniserë, ku ishin mbjellë fara kanabisi. Në kuadër të operacionit të koduar "Miloti" policia arrestoi kultivuesin e tyre, një...

Berisha: “Zjarret po vihen qëllimisht për të hapur tokat e hashashit!”

Zjarret e shumta që kanë rënë javët e fundit në territorin e Shqipërisë nuk janë të rastësisshme sipas ish kryeministrit Sali Berisha. Berisha shkruan në...

Nga Fushë Kruja për në Tiranë me kanabis, arrestohen 4 persona

Katër persona janë arrestuar nga Policia e Tiranës. Atyre iu gjet në makinë 2 kg kanabis. Peronat që ndodheshin në makinë u shoqëruan në drejtorinë...

EMRA/ Kultivonin kanabis në shtëpi, arrestohet ‘infermierja’ shqiptare, ‘ustai’ dhe ‘kopshtari’

Arrestohen tre shqiptarë për prodhimin e kanabisit, i cili kapte shifrën e 130,000 paund në Leeds të Anglisë. Bëhet fjalë për shtetasit Islam Gjuta, Lumjan...

Sekuestrohen 13 kg kanabis në Gjirokastër, ishte e groposur në tokë

13.8 kilogramë kanabis janë sekuestruar nga polica e Gjirokastrës ditën e sotme. Sipas policisë lënda narkotike ishte groposur në tokë në një zonë të pyllëzuar,...

Iu gjetën 113 doza kanabis, arrestohet durrsaku

Specialistët për Hetimin e Narkotikëve në bashkëpunim me Shërbimet e Policisë së Rendit, kanë arrestuar një person i cili shiste drogë. Sipas policisë, është arrestuar...

FOTO/ Dollapi plot me kanabis, nëna e këngëtares së famshme thyen...

Nëna e yllit të muzikës Miley Cyrus po bën xhiron e botës pas fotografisë së shkrepur një ditë më parë, ku shfaqej pranë një...

LAJM I FUNDIT/Aksion në Elbasan, kapet një sasi droge dhe mina...

Eshtë finalizuar operacioni "Zaranika", ku janë sekuestruar lëndë narkotike dhe minë me telekomandë.  Burime zyrtare bëjn me dije se në pranga  ka rënë dhe...

Qendër e vërtetë droge dhe eurosh, arrestohet 37 vjeçari shqiptar

Një kg e gjysmë drogë u konfiskua në një banesën në rrugën Asiago nga agjentët e stacionit të policisë Mirafiori. Një 37 vjeçar shqiptar...

Prodhonin lëndë narkotike në Angli, arrestohen 2 shqiptarë, një tjetër në...

Dy shqiptarë të arrestuar pak ditë më parë në Angli po përballen me procedurat e dëbimit, ndërsa një i tretë është ende në kërkim...