Tag: kadastra

Pranga ekonomistit të Kadastrës, në kërkim zv.drejtori dhe specialisti, Policia jep...

Në prangat e policisë së Durrësit ka rënë një person si edhe  dy të tjerë janë shpallur në kërkim pasi  kanë pajisur me legalizim...

Denoncimi për Lamen: Vjedhje masive dhe tjetërsime pronash kundrejt ryshfetit prej...

Një punonjës i Agjencisë Shtetërore të Kadastrës ka denoncuar publikisht drejtorin e tij Artan Lame, një nga bashkëpunëtorët më të ngushtë të kryeministrit, për...

Braçe prezanton drejtorin e Kadastrës: Do ta ndjek personalisht mbarëvajtjen e...

Artan Lame do të jetë drejtori i Agjencisë Shtetërore të Kadastrës, institucion që bashkon Hipotekat dhe ALUIZNI-n. Ishte zv.kryeministri Braçe ai që e prezantoi Lamen...

Ligji i Kadastrës, ish-ministri: Hartat nuk përputhen me terrenin

Ish ministri i Drejtësisë Ylli Manjani është ndalur tek ligji për Kadastrën. Në një postim në rrjetet sociale, Manjani shkruan se nuk ka më kuptim...