Tag: kadastra

U shkarkua në vitin 2017, Rama rikthen në Durrës ish-drejtorin e...

Tani në prag fushate, shumë prej ish-zyrtareve te PS,  po riciklohen dhe po emërohen në detyra të ndryshme. Një nga më të përfolurit e...

Kadastra e Vlorës nuk gjen qetësi, ndryshime të tjera në kupolën...

Kadastra e Vlorës nuk gjen qetësi. Tashmë rotacioni në këtë agjenci është zhvendosur në rang zv. drejtorësh. Dy zv. drejtorët Vjola Hima dhe Renato Banushi...

Nis procesi i regjistrimit të pronave në jug, Artan Lame tregon...

Drejtori i Kadastrës, Artan Lame njoftoi sot se nga sot, hapet procesi i regjistrimit në 8 zona kadastrale të bregdetit shqiptar. Zonat janë: Palasë, Dhëërmi,...

“Urdhërat e Ramës për t’i falur mikut të tij bregdetin e...

Kane bere bujë dorëheqjet e njëpasnjëshme në Kadastrën e Vlorës, kur me e fundit ndodhi vetem diten e sotme. Doreheqja e fundit erdhi vetem pas...

EMRI/U emërua të premten, largohet të martën nga karrigia e drejtorit...

Vlora Hima nuk ka mundur të qëndrojë më shumë se dy ditë (hiq fundjavën) në karrigen e drejtorit të zyrës vendore të Kadastrës. Hima zevendesoi...

Alarm për koronavirus në Kadastrën e Durrësit, familjarët e një punonjëseje...

Një tjeter vater infeksioni zbulohet ne qytetin e Durresit, brenda nje institucioni. Sipas BW, familjarët e një punonjëseje të Kadastrës kanë rezultuar pozitivë. Pas këtij rasti...

Institucion problematik, emërohet drejtuesi i ri i Kadastrës së Vlorës

Viola Hima është drejtuesja e re e Kadastrës së Vlorës, një institucion problematik ku drejtuesit nuk qëndrojnë gjatë në detyrë. Bilbil Aliaj duroi vetëm 3...

Kadastra e Vlorës sërish pa drejtor, largohet i pesti në më...

Vazhdon vala e dorëheqjeve ne Kadastren e Vlores. Bilbil Aliaj duroi vetëm 3 muaj në këtë detyrë për të dhënë dorëheqjen si ish drejtuesit...

DOKUMENTI/Zbardhet vërtetimi i pasurisë së Lulzim Berishës, Kadastra: Nuk ka asnjë...

Publikohet vërtetimi i pasurisë së Lulzim Berishës, i njohur si ish kreu i ‘Bandës së Durrësit’, i cili po i nënshtrohet verifikimit nga ana...

VIDEO/Policia jep detajet e operacionit në Kadastrën e Durrësit, dalin emrat...

Policia jep detaje për operacionin e koduar “RODONI” që çoi në pranga ish-zyrtarë e zyrtarë të ish-Hipotekës dhe Kadastrës Durrës. Vihen në pranga 18...