Tag: has

Laboratori i drogës në Has, policia e Kukësit jep informacionet e...

Ka disa orë që në media qarkullon lajmi se në në fshatin Brenog të Hasit është zbuluar një laborator i drogës, e cila dyshohet...

VIDEO/Prodhimi i drograve të forta, pamje nga laboratori në fshatin e...

Një laborator për prodhimin e drograve të forta u zbulua nga policia në fshatin Brenog të Hasit. Lajmi bëhet i ditur nga burime jozyrtare...

Zbulohet laboratori i drogës në Has, 2 të arrestuar

Policia ka zhvilluar një operacion në disa fshatra të Hasit zbuluar dhe goditur të tjerë persona që kultivojnë dhe trafikojnë lëndë narkotike. Konkretisht mësohet se...

LAJMI I FUNDIT/Aksident i rëndë në Has, humb jetën 6 vjeçarja

Një fëmijë 6 vjeçe ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti rrugor në aksin Krumë-Qafë Prush. Ngjarja ndodhi kur dy mjete janë përplasur midis...

Reagimi i presidencës: Shpallja ‘qytetar nderi’ e Mazrekut, e panevojshme

Presidenca vjen me një reagim ndaj vendimit për shpalljen 'Qytetar Nderi' i Hasit të Gafut Mazrekut.Sipas zëdhënësit të presidentit, Tedi Blushi, ky vendim është...

SKANDAL & DOKUMENTI/ Atentatori i Azem Hajdarit, “Qytetar Nderi” i Hasit

Atentatori i Azem Hajdarit, propozohet për “Qytetar Nderi” i Hasit. Denoncimin e bën deputeti i PD-së, për Qarkun e Kukësit, Flamur Noka. Sipas dokumentit, propozimi...

Krisma armësh në Krumë, i plagosuri në spitalin ushtarak

Policia e Kukësit ka arrestuar një 30-vjeçar pasi ka tentuar të vrasë një 52-vjeçar me armë zjarri. Specialistët e Seksionit Kundër Krimeve ndaj Jetës dhe...

Basha: PD, e vetmja me moral e vizion, do të nxjerrim...

Lulzim Basha në takimet me demokratët e Kukësit, Hasit e Tropjës, dhe të Njësisë 7 në Tiranë, e vuri theksin tek deformimi i vullnetit...