Zbulohet laboratori i drogës në Has, 2 të arrestuar

0Shares
0

Policia ka zhvilluar një operacion në disa fshatra të Hasit zbuluar dhe goditur të tjerë persona që kultivojnë dhe trafikojnë lëndë narkotike.

Konkretisht mësohet se është gjetur një laborator i cili dyshohet se ishte i përshtatur për përpunimin e heroinës.

Në laborator është gjetur heroinë, opium dhe kokainë. Sipas burimeve disa persona janë arrestuar për laboratorin ku prodhohej lënda narkotike heroinë.

Fillimisht ka qenë policia lokale e Hasit ka evidentuar një objekt ku dyshohet se përpunohej lënda narkotike.

Detaje të tjera për këtë ngjarje priten në vijim.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje