Tag: Gjakove

Pacientja me COVID arratiset nga spitali, mobilizohet policia

Një paciente që kishte rezultuar pozitive për koronavirusin është larguar nga Spitali i Gjakovës. Raportohet se ajo ka arritur që të “arratiset”nga spitali pa...

Vrau gruan, nis hetimi ndaj tre policëve që ndihmuan autorin

Prokuroria Themelore në Gjakovë ka nisur hetimet ndaj tre pjesëtarëve të Policisë së Kosovës, gjashtë muaj pas vrasjes së Valbona Nrecajt dhe vajzës së...

Vrau me kallashnikov gruan dhe vajzën 10 vjeçe, gjykata jep vendimin...

Gjykata ka lënë në paraburgim Pjetër Ndrecaj i cili vrau me kallashnikov gruan me origjinë shqiptare dhe vajzën e tij 10 vjeçe. Mësohet avokati mbrojtës...

Vrasja e dyfishtë në Gjakovë nxit protesta, familjarët e viktimave akuza...

Dy ditë pas vrasjes së dyfishtë në Gjakovë, ende nuk po zbulohen motivet që shtynë Pjetër Ndrecaj të vriste gruan e tij 40 vjeçare...

FOTO/Me puro dhe armë nëpër duar, zbulohet identiteti i burrit që...

Pjetër Ndrecaj ishte personi i cili i mori jetën ish-gruas së tij dhe vajzës 9 vjeç duke i qëlluar me kallashnikov. Vrasja e dyfishtë...

DETAJE/Krimi i dyfishtë, shqiptari qëllon me kallashnikov gruan dhe vajzën e...

Vajza 9 vjeç dhe gruaja 40 vjeç janë vrarë mbëmë në fshatin Brekoc të Gjakovës. I dyshuari kryesor për krimin e dyfishtë është bashkëshorti  P....

FOTO GALERI/ Dekorimi më mbresëlënës në trevat shqiptare, fshati kosovar mahnit...

Në Kosovë gjendet një fshat që bën thuajse çdo vit dekorimin më mbresëlënës për festat. Fshati Pjetërshan i Gjakovës edhe këtë vit ka marrë...