Tag: futbolli

Nuk ka kthim pas/Liga Profesioniste merr vendimin, UEFA dhe FIFA në...

Liga Profesioniste e Futbollit vendos të vijojë bojkotin. Lajmin e jep vetë presidenti i Ligws, Edvin Libohova. “Pas diskutimeve u vendos që të vazhdojnë,...

FSHF vendos datën zyrtare për rifillimin e sezonit

Federata Shqiptare e Futbollit ka bërë me dije se kampionati shqiptar i futbollit do të rifilojë me datën 3 qershor. Gjatë mbledhjes së FSHF-së,...

Koronavirusi, izolimit nuk i shpëton as ylli i Tottenham

Duke qene se Koreja e Jugut është vendi i dytë në botë, pas Kinës, me numrin më të lartë të personave të prekur nga...

Zyrtare, FSHF njofton ndërprerjen e futbollit në vend

Nuk do të ketë më ndeshje në kampionatin shqiptar. Pas bojkotit të arbitrave, si shenjë solidariteti për dhunën e ushtruar ndaj Eldorian Hamitit në sfidën...

FOTO GALERI/ Kush është modelja që la futbollin për shkak të...

Kur ishte ende adoleshente, cilësohej si një nga futbollistet më premtuese të futbollit amerikan të femrave, por sot nuk mund të thuhet e njëjta...