Tag: Era

FOTO/Shiu dhe era sjellin probleme në port, vonohet nisja e trageteve...

Autoriteti Portual i Durrësit njofton se dy tragetet e linjës Durrës-Bari, të cilët nuk mundën të lundronin natën e kaluar drejt destinacionit për shkak...

Era e fortë në Tiranë, 5 persona përfundojnë në spitalin e...

Rënia e objekteve të ndryshme që ranë nga era e fortë bëri që në spitalin e Traumës të të marrin mjekim 5 persona. Qytetaret kane...

VIDEO/Kjo ishte forca e madhe e stuhisë së erës në Tiranë,...

Pamjet e sigurisë së një biznesi kanë filmuar momentin kur era e fortë ka rrëzuar objektet nga tarraca e një pallati. Ngjarja është shënuar...

Incidentet e para në Velipojë nga era e fortë, si pritet...

Për dy ditë, temperaturat në vendin tonë pësuan rënie drastike, ndersa moti po karakterizohet nga reshje shiu dhe erëra të forta. Situata raportohet e keqe...

VIDEO/Bashkëpunimi i parë mes motrash, publikohet kënga e Era dhe Nora...

Era dhe Nora kanë publikuar më në fund këngën e tyre të re. Kujtojmë që ky ishte një bashkëpunim, i kërkuar nga fansat e dy...

Motrave Istrefi u ndodh diçka e papritur në rrjetet sociale, reagon...

Nora dhe Era Istrefi së fundmi njoftuan për datën kur do të publikohet kënga e tyre e re. Motrat kishin kohë që paralajmëronin për një...

Erërat e forta në vend, pezullohet lëvizja e kamionëve me mbulesë

Pas disa incidenteve të ndodhura ku disa kamionë u përmbysën në rrugë për shkak të erërave të forta, Policia Rrugore e Lezhës ka marrë...

VIDEO/Rrëzohen kamionët në urën e Milotit nga erërat e forta

Këto janë pamjet që vijnë nga ura e Milotit. Dy automjete të tonazhit të rëndë janë rrëzuar në mes të rrugës, si pasojë e erërave...

FOTO/Fundjava në dëborë, Meta i lumtur në shoqërinë e vajzës së...

Presidenti Ilir Meta gjithmonë në kohë pushimesh zgjedh zonat malore. Bashkë me familjen e tij, ai pushon në Alpet Shqiptare apo dhe në zona...

Zjarr i përmasave të mëdha në Lushnjë, flakët favorizohen nga era

Një zjarr  ka rënë në kodrat e Allprenajt në Lushnjë. Mësohet se zjarri ka shpërthyer mëngjesin e sotëm dhe ka përfshirë disa hektarë me ullishte. Flakët...